Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ukrayna Hükümeti Genel Reform Planı Üzerinde Çalışmaya Başladı

Ukrayna Başbakanı Denis Shmygal, hükümetin 2027 yılına kadar olan dönem için genel bir reform planı hazırlamaya başladığını söyledi. Detaylar haberde;
Ukrayna Hükümeti Genel Reform Planı Üzerinde Çalışmaya Başladı
HABER GİRİŞ

Ukrayna Başbakanı Denis Shmygal, Salı günü yaptığı açıklamada, Ukrayna hükümetinin 2027 yılına kadar olan dönem için genel bir reform planı hazırlamaya başladığını ifade etti.

Shmygal, hükümet toplantısında yaptığı açıklamada, “2027’ye kadar olan dönem için genel bir reform planı üzerinde çalışmaya bugün başlıyoruz. Ortaklarımızın girişimlerini ve diğer önerileri tek bir yol haritasında birleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Planın, devlet kurumlarını, ekonomiyi ve sivil toplumla etkileşimi etkileyen tüm alanları kapsayacağını belirtti.

Ukrayna’nın, Avrupa Birliği’nin yedi tavsiyesi ve Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) yapısal kriterler listesi de dahil olmak üzere ortaklarından önerilen reformları özetleyen bir dizi belge aldığı bilgisini verdi.

“Demokrasinin Dayanıklılığını Güçlendirmeyi Hedefliyoruz”

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’nin inisiyatifiyle demokrasinin dayanıklılığını güçlendirmeye yönelik bir konsept hazırladıklarını vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Sözlerinin devamında, “Ve bunu müttefiklerimize sunduk. Şimdi genel bir belge taslağı hazırlamaya başlıyoruz” şeklinde konuştu.

Başbakan Zelenski, önceki gün Avrupa Birliği’nin (AB) ülkenin yeniden inşasını gerçekleştirebilmek için 50 milyar euro tutarındaki finansal aracı onaylamasını beklediğini söylemişti.

Böylelikle Ukrayna için önümüzdeki 24 ila 27 yıl içerisinde toplam 50 milyar euro tutarında finansman sağlanacağı bilgisini vermişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.