Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

UKOME Toplantısı Sona Erdi! Zam Teklifi Ertelendi

Merakla beklenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısı sona erdi. Toplantıdan çıkan karar ise dikkat çekti. Detaylar haberde...
UKOME Toplantısı Sona Erdi! Zam Teklifi Ertelendi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı bugün gerçekleşti. Toplantının gündemi toplu taşıma ücretlerine zam yapılmasıydı. Ücretlere yüzde 57’lik zam yapılacağı konuşulurken merakla beklenen toplantı sona erdi.

Buna göre UKOME toplantısında zam kararı çıkmadı. Teklif edilen zam oranlarında anlaşılamadığı için İBB yetkilileri yapmış olduğu teklifi geri geçti.

Ulaşıma zam konusu önümüzdeki günlerde yapılacak olan olağanüstü UKOME toplantısına bırakıldı.

Söz konusu toplantıda  İstanbul’da hizmet veren minibüslerin elektronik bilet entegrasyonuna dahil edilmesi teklifi oy birliği ile kabul edildi.

Çekici ücretleri yeniden düzenlendi. Yüzde 57,5’lik zam ile 630 TL’ye yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Otopark ücret tarifesinde ise yüzde 50 zam yapıldı. Motosiklet 30 lira, otomobil 60 TL oldu. Kamyonet, minibüs, arazi taşıtları için yüzde 60 zam yapıldı. Ücret 80 TL’ye yükseldi.

Toplantı öncesinde en az yüzde 100 oranında tarife zammı yapılmasını istediklerini söyleyen İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanı Eyüp Aksu ise bugün İBB’nin yüzde 57’lik teklifi de bakanlığın yüzde 40 teklifini de kabul etmediklerini söyledi.

Söz konusu giderler kapsamında yüzde 170 zam yapılması gerektiği ama vatandaşı düşünerek yüzde 100’lük düzenleme istediklerini kaydetti.

 

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın