Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sıfırına Hak Kazanamayan Müşterilere İkinci El Huayra Uygun Fiyata Satılıyor!

Parası çok olup, Pagani Huayra hakkı kazanamayanlara ikinci el Roadster varyantı uygun fiyata satılıyor!
Sıfırına Hak Kazanamayan Müşterilere İkinci El Huayra Uygun Fiyata Satılıyor!
Yorum

2012 yılında Top Gear’ın yılın Hiper Arabası seçtiği Huayra, egzotik spor otomobillerin temsili yüzüdür. Onların işi şaşkınlık yaratacak, teknoloji ve yapılarına anlam veremediğimiz araçlar inşa etmek. Öyle ki yakın zamanlarda dünyada rol alan Koenigsegg ile bir sınıfı kendilerine ayırdılar. Christian von Koenigsegg yeni Jesko ile borçlu olduğu kişiye en hızlı hediyesini vermişti. Pagani, sahibi Horacio Pagani’nin Lamborghini’de kazandığı tecrübeleri, bir zaman sonra kendi için kullanmıştı.

Baktığımız karbon canavarı diğer hipercar gibi sınırlı sayıda çıktığı için daha ucuz olacak ikinci el pazarı onlar için geçerli değil. Olmaması gerekiyor zira onlar en başından eşsizler. O yüzden satılığa çıkartılan Huayra’nın normalden biraz ucuz olduğu söyleniyor. Ucuz dediğimiz bile astronomik ancak şu var ki normalde önceden satılan seriler, aşağıda söyleyeceğimiz rakamların 2 katından fazlaydı…

Alırsanız dünyanın en hızlı roadster otomobiline binmiş olacaksınız.

Satilik Pagani Huayra Roadster V12 AmgBu tip yer yüzünün en hızlı araçlarını kolay alamadığınız gibi bazen paranızın bile işe yaramadığı durumlar olabiliyor. El yapımı ve imalat süreçleri yıllık birkaç otomobili kapsayan Huayra ve benzerleri, ayrıcalıklı sınıflarda bulunmayı sorgusuz şekilde sağlıyor. Yoğun karbon fiberin kullanıldığı Huayra ve varyantları, bunu sağlamlık kadar hız konusunda da avantaja dönüştürüyor.

Satılık Huayra 2017 model olup, neredeyse sürülmemiş dememiz mümkün.

Satilik Pagani Huayra Roadster 2017Fiyatından hemen bahsedecek olursak; 3.6 milyon dolar isteniyor. Şu var ki son Pagani patronu olacak Dragon serisi veya Huayra BC’ye verilecek paralara göre ucuz demek mümkün. Belki ikinci el piyasasında değerlendirilen bu hipercarların milyon dolarlık değerine rağmen anında satıldığını merak etmişsinizdir. Şöyle anlatmak gerekirse; ön bir ödemeyle ismini yazdırdığınız andan itibaren Huayra’yı ortalama 2 yıl içerisinde teslim alma durumları bulunuyor. O yüzden alınıp birisi tarafından satılması, bekleme süresini kısaltıyor.

2 yaşındaki Huayra ile 128 km binilmiş.

Satilik Pagani Huayra Roadster KokpitBöyle bir mücevher parçası kullanılmamış ise akla tek gelen cevap, garajında bu tiplerden birkaç tane daha bulunuyor. Kokpitinde en özel deri kaplama ve karbon dokunuşları bulunan Huayra’nın göründüğü kadarı ile sahibi kişiselleştirme hakkını kullanmış. 3.6 milyon dolarla hangi arabaları alabilirseniz listesini çıkarmaya kalkarsak, en pahalı dediğinizden bir iki tane otomobil alabilecek güce sahip olacaksınız.

Koltuğunuzun arkasında konumlandırılan AMG’nin 6.0L V12‘si ile 754 beygir ve 1.000 nm torkun haykırışlarını dinleyebileceğiniz çok bir ortam açıkçası yok. Veya ulaşılması çok zor. Sıfırına nazaran fiyatının uygun olduğu söylenen Huayra Roadster’ı siz nasıl yorumlarsınız?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu