Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ücretsiz ve İndirimli Seyahat Kartları için Yeni Karar

Ücretsiz ve indirimli seyahat kartlarına yönelik yeni karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Detaylar haberde...
Ücretsiz ve İndirimli Seyahat Kartları için Yeni Karar
HABER GİRİŞ

Ücretsiz ve indirimli seyahat kartları, ücretsiz seyahat kapsamında yapılacak gelir desteği ödemesine yönelik kararlar Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı. Yönetmeliğin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a), (c) ve (d) bentlerinde değişikliğe gidildi.

Yayımlanan karara gören a bendinde yer alan bakanlık “Bakanlık: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığını”, c bendinde yer alan “İl müdürlüğü: Aile ve sosyal hizmetler il müdürlüğünü” şeklinde değiştirildiği belirtildi.

Bunun yanında d bendindeki değişiklik ise şu şekilde açıklandı:

Ücretsiz veya İndirimli Seyahat Kartları Resmi Gazete
Kaynak: Resmi Gazete

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Ücretsiz Seyahat Kapsamında Yapılacak Gelir Desteği Ödemesine İlişkin usul ve esaslarda değişikliğe gidildi.

GCM Yatırım Banner

Buna göre “verilen özel şahıs veya şirketlere ait olup, mevzuatına göre ayakta yolcu taşıyabilen” ibaresi “verilerek toplu taşıma hizmeti gördürülen özel şahıs veya şirketlere ait” şeklinde değiştirildi. Ayrıca “Genel Müdürlük ve” ibaresi yürürlükten kaldırıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın