Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ücretli Çalışan Sayısı Haziran’da Yıllık Bazda Yüzde 2,2 Arttı

TÜİK Haziran ayı ücretli çalışan sayısını açıkladı. Rapora göre çalışan sayısı yıllık bazda artarken, aylık bazda azalış gösterdi. Detaylar haberde...
Ücretli Çalışan Sayısı Haziran’da Yıllık Bazda Yüzde 2,2 Arttı
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) bugün birçok önemli veri açıkladı. Bunlardan biri de Haziran ayına yönelik ücretli çalışan istatistikleri oldu. Mayıs ayında yıllık bazda yüzde 4 artarak 14 milyon 881 bin 757 olan ücretli çalışan sayısı, Haziran’da yıllık bazda yüzde 2,2 artarak 14 milyon 925 bin 783 kişi oldu.

TÜİK raporuna göre ücretli çalışan sayısı aylık bazda yüzde 0,3 azaldı.

Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında söz konusu dönemde yılık bazda sanayi sektöründe yüzde 0,4’lük azalış görülürken, inşaat sektöründe yüzde 6,9’luk ve ticaret ve hizmet sektöründe yüzde 2,8’lik artış saptandı.

Ücretli Çalışan Sayısı Haziran 2023
Kaynak: TÜİK

Söz konusu alt sektörlerde aylık bazda sanayi sektöründe yüzde 0,8’lik ve inşaat sektöründe yüzde 1,1 azalma saptandı. Ticaret ve hizmet sektöründe 0,1’lik artış kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu