Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ücretli Çalışan Sayısı Haziran’da Yıllık Bazda Yüzde 2,2 Arttı

TÜİK Haziran ayı ücretli çalışan sayısını açıkladı. Rapora göre çalışan sayısı yıllık bazda artarken, aylık bazda azalış gösterdi. Detaylar haberde...
Ücretli Çalışan Sayısı Haziran’da Yıllık Bazda Yüzde 2,2 Arttı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) bugün birçok önemli veri açıkladı. Bunlardan biri de Haziran ayına yönelik ücretli çalışan istatistikleri oldu. Mayıs ayında yıllık bazda yüzde 4 artarak 14 milyon 881 bin 757 olan ücretli çalışan sayısı, Haziran’da yıllık bazda yüzde 2,2 artarak 14 milyon 925 bin 783 kişi oldu.

TÜİK raporuna göre ücretli çalışan sayısı aylık bazda yüzde 0,3 azaldı.

Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında söz konusu dönemde yılık bazda sanayi sektöründe yüzde 0,4’lük azalış görülürken, inşaat sektöründe yüzde 6,9’luk ve ticaret ve hizmet sektöründe yüzde 2,8’lik artış saptandı.

Ücretli Çalışan Sayısı Haziran 2023
Kaynak: TÜİK

Söz konusu alt sektörlerde aylık bazda sanayi sektöründe yüzde 0,8’lik ve inşaat sektöründe yüzde 1,1 azalma saptandı. Ticaret ve hizmet sektöründe 0,1’lik artış kaydedildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.