Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Üç Şirket Halka Arz Endeksine Veda Ediyor

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamaya göre halka arz endeksinde yer alan üç şirket, yarından itibaren endeks dışında kalacak.
Üç Şirket Halka Arz Endeksine Veda Ediyor
HABER GİRİŞ

Borsada stres ve aşırı oynaklık içeren günler devam ederken, halka arzlar yatırımcıların gözdesi olmaya devam ediyor. Sermaye Piyasaları Kurulu (SPK), biriken şirketlerin halka arzlarına onay vererek, Borsa İstanbul’a yeni şirketlerin girmesini sağlıyor.

Geçen hafta halka arzı onaylanan Tureks Turunç Madencilik’in talep toplama tarihi de belli oldu. Şirket payları 2-3 Kasım tarihlerinde, 10,97 TL fiyattan halka arz edilecek.

Şirketler halka arz edildikten hemen sonra ilgili endeksler içine dahil ediliyor ve zaman içerisinde belirli değişiklikler yapılıyor.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP), üç şirketin halka arz endeksinden (XHARZ) çıkarılacağı bildirildi.

Halka Arz Endeksinden Çıkarılacak Şirketler
Kaynak: KAP

Borsa İstanbul tarafından yollanan açıklamada, “BIST Piyasa Değeri Ağırlıklı Pay Endeksleri Kural Seti 8.19 maddesi uyarınca, 01.11.2023 tarihinden itibaren BIST Halka Arz Endeksi kapsamında aşağıdaki değişiklikler yapılacaktır.” ifadesine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Buna göre Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji (ANGEN), Gelecek Varlık Yonetimi (GLCVY) ve Hedef Holding (HEDEF) hisselerinin yarından itibaren halka arz endeksinden çıkarılacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.