Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Twitter’ın Hindistan Personelinin Yüzde 90’ı İşten Çıkarıldı

Son dönemde Elon Musk’ın satın alması ile gündemden düşmeyen Twitter cephesinde yeni gelişme! Hindistan personelinin yüzde 90’ı işten çıkartılıyor…
Twitter’ın Hindistan Personelinin Yüzde 90’ı İşten Çıkarıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en zengini Elon Musk’ın satın aldığı Twitter cephesinden yine işten çıkarma haberi geldi. Edinilen bilgilere göre sosyal medya devinin yeni sahibi, Hindistan personelinin yüzde 90’ından fazlasını işten çıkardı.

Hamle, Musk’ın duyurduğu küresel kesintilerin bir parçası olarak geldi. Konuya aşina kaynaklar, şirketin 200’den fazla kişiyi istihdam ettiği Hindistan’da yalnızca bir düzine kadar çalışanının kaldığını bildirdi.

Aynı zamanda Hindistan’da azaltılan işlerin yaklaşık yüzde 70’inin ürün ve mühendislik ekibinden olduğu söylendi. Pazarlama, kamu politikası ve kurumsal iletişim dahil olmak üzere birçok pozisyonda azaltım yapıldı.

Hindistan, büyük potansiyel yeni online kullanıcı havuzuna güvenen Twitter, Meta ve Alphabet gibi küresel internet devleri için önemli bir büyüme motoru olarak görülse de ülkedeki büyük teknoloji firmalarını dizginlemeyi amaçlayan giderek daha katı düzenlemeler eleştiri alıyor.

Fakat Twitter’ın Hindistan kararını düzenlemeler mi yoksa küresel kararlarla mı ilgili olduğu bilinmiyor.

GCM Yatırım Banner

Personel kesintilerinin yankıları sürerken Twitter, çalışan sayısını yaklaşık yarı yarıya veya 3 bin 700 çalışan civarında azalttı. Bu arada geçen hafta çalışanlar, toplu çıkarmalar nedeniyle Elon Musk’a dava açtı.

Twitter’ın eski CEO’su olan Jack Dorsey, işten çıkarmalara ilişkin paylaşımında şirketi çok hızlı büyüttüğü için özür diledi ve durumun sorumluluğunu kabullendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.