Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Twitter’ın Artan Maliyetlere Çözümü: Ofisleri Kapatmak!

Maliyetlerin artması, birçok şirket gibi Twitter’ı da önlem alma mecburiyetinde bıraktı. İşte sosyal medya devinin aldığı son karar...
Twitter’ın Artan Maliyetlere Çözümü: Ofisleri Kapatmak!
HABER GİRİŞ

Sosyal medya devi olan Twitter, artan maliyetlerden dolayı bazı ofislerinde küçülme ve kapanma kararı aldığını açıkladı.

Dev şirket e-mail aracılığıyla yaptığı açıklamada, aralarında New York ve San Francisco’nun da bulunduğu bazı ofislerini kapatacağını belirtti. Maliyetleri düşürmek için Sidney’deki ofisin de kapatılacağını belirtti.

Ayrıca İspanya, Yeni Zelanda, Almanya ve Hollanda’daki bazı ofislerini sözleşme süreleri dolduğunda kapatma planını da paylaştı.

Twitter yöneticilerinden Dalana Brand, alınan kararların çalışma prensiplerini değiştirmeyeceğini, ofislerin kapanmasının istihdamı etkilemeyeceğini belirtti. Kapanan ofislerdeki tam zamanlı çalışanlarla uzaktan çalışılmaya devam edileceğine vurgu yaptı.

Twitter, artan maliyetlere önlem olarak Mayıs ayında işe alımları durdurmuştu. Bunun yanında Twitter CEO’su Parag Agrawal, bazı seyahatlerin kısıtlandığını bildirmiş ve şirket çalışanlarına harcamalarında daha tedbirli olmaları yönünde uyarıda bulunmuştu.

GCM Yatırım Banner

Aynı zamanda geçen hafta açıklanan veriler, yılın ikinci çeyreğinde şirket gelirinin düştüğünü gösterdi.

2021’in ikinci çeyreğinde 65,6 milyon dolarlık net kâr elde eden şirket, savaşın ve küresel çapta artan fiyatların damga vurduğu bu yılın ikinci çeyreğinde 270 milyon dolar zarar etti.

Söz konusu zarar, Twitter’ın şimdiye kadarki en büyük gelir kaybı olarak gösterildi. Son aylarda Twitter’ı satın alma çabalarıyla gündeme gelen Elon Musk’ın ve ekonomik belirsizliğin sosyal paylaşım ağını zarara sokmasına dikkat çekildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın