Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Twitter’ı Alan Elon Musk’ın Geçici CEO Olması Bekleniyor

Twitter’ın sahibi olan Elon Musk’ın geçici bir süreliğine CEO’luk görevini yürüteceği bildirildi. Ayrıntılar haberde...
Twitter’ı Alan Elon Musk’ın Geçici CEO Olması Bekleniyor
Yorum

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, geçtiğimiz günlerde 44 milyar dolar ile mikro blog sitesi Twitter’ı satın aldı. Bu gelişme dünya genelinde büyük yankı uyandırırken, konuyla ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

CNBC’de yer alan habere göre, Elon Musk’ın birkaç aylığında Twitter’ın geçici CEO olması bekleniyor. Musk’ın Twitter’ı satın almak için üçüncü taraf yatırımcılar aracılığı ile 7.14 milyar dolarlık hisse senedi taahhüt aldığı ortaya çıktı.

Bu yatırımcılar arasında dünyanın en büyük kripto para borsası Binance da bulunuyor. Borsa Musk’ın Twitter’ı satın almasına katkıda bulunmak amacıyla 500 milyon dolar taahhüt ettiğini duyurdu.

Dorsey de Destek Verebilir

Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey’in de bunu destekleyebileceği ve hisselere katkıda bulunabileceği belirtiliyor. Twitter CEO’su Parag Agrawal, geçen yıl Kasım ayında Dorsey’den yönetimi devraldıktan sonra şirketi yalnızca birkaç ay yönetti.

Şimdiye kadar, Musk’ın şirketi devralmasının bir liderlik değişikliğine yol açıp açmayacağı konusunda çok fazla tartışma olmamıştı. Agrawal’ın geçen ay bir toplantıda çalışanlara Twitter’ın geleceğinin Musk’ın kontrolünde altında belirsiz olduğunu söylemişti.

Elon Musk halihazırda Tesla ve SpaceX’in CEO’su konumunda. Milyarder ismin Twitter’ı almasına dair son değerlendirme, Microsoft kurucusu Bill Gates tarafından yapılmıştı. Gates, Musk’ın Twitter’ı daha kötü bir platform haline getireceğini düşünüyor

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu