Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bill Gates, Elon Musk’ın Twitter’ı Kötüleştireceğini Düşünüyor

Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasını değerlendirdi. Ayrıntılar geliyor…
Bill Gates, Elon Musk’ın Twitter’ı Kötüleştireceğini Düşünüyor
HABER GİRİŞ

Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformu Tiwtter’ı satın almasının yankıları sürüyor. Dünyanın en zengin insanlarından biri olan, Microsoft kurucusu Bill Gates, Musk’ın bu hamlesinden dolayı Twitter’ın geleceğine dair endişeli olduğunu söyledi.

Bill Gates’e göre Elon Musk, Twitter’ı daha kötü bir platform haline getirebilir. Wall Street Journal’ın CEO Zirvesi’nde konuşan Gates, Musk’ın Twitter’ı ele geçirmesi halinde Twitter’ı nasıl değiştireceğinin belirsiz olduğunu ve aynı zamanda sosyal medya platformlarında yanlış bilgilerin yayılmasıyla ilgili endişeleri dile getirdiğini söyledi.

Gates: Elon’u Küçümsememek Gerek

Microsoft’un kurucu ortağı, Musk’ın diğer şirketlerdeki sicilinin etkileyici olduğunu kabul ederken, Tesla ve SpaceX’in başında geçirdiği zamanı akıllara durgunluk verici olarak tanımladı. Gates, Musk’ın bu şirketlerde harika bir mühendis ekibini bir araya getirdiğini ve iyi bir iş çıkardığını söyledi.

Twitter hamlesi sonrası aynı şeyin olacağından şüphe duyduğunu belirten Gates, Elon’u asla küçümsememek gerektiğini ifade etti. Son yıllarda dünyanın en zengin insanı olarak yerini Musk’a kaptıran Gates, Twitter’daki hedefin ne olduğunu ve ifade özgürlüğünü teşvik etme çabasının mantıklı olup olmadığını sorguladı.

Geçtiğimiz günlerde Musk ile Gates arasında hisselerle ilgili yazışmalar sızdırılmıştı. Gates, Musk’ın kendisi hakkındaki paylaşımları kişisel algılamadığını belirtti.

GCM Yatırım Banner

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’ı 44 milyar dolara satın almış ve platformu ifade özgürlüğünün olduğu bir yer haline getirmeyi hedeflediğini söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.