Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Twitter’dan Yeni Uygulama! İki Ülkede Başladı

Sahiplik yapısındaki değişimden sonra baştan aşağı yenilenen Twitter’da yeni şeyler denenmeye devam ediyor. Temiz içerik programı için 2 ülkede pilot uygulama başladı.
Twitter’dan Yeni Uygulama! İki Ülkede Başladı
HABER GİRİŞ

Amerikalı iş insanı Elon Musk tarafından satın alındığı günden beri isminden, personel yapısına kadar değişime uğrayan Twitter’da yeni uygulamalar denenmeye devam ediyor. İsmi X olarak değiştirilen sosyal medya platformu, bot hesap kullanımına yönelik geliştirdiği uygulamayı iki ülkede kullanıma sundu.

Botlara karşı geliştirilen ve ücretli olan programın Yeni Zelanda ile Filipinler’de web sitesi üzerinden uygulandığı ve abonelerden yılda yalnızca 1 dolarlık ödeme alınacağı açıklandı.

Sosyal medya platformunun açıklamasında, “17 Ekim 2023 itibarıyla iki ülkedeki yeni kullanıcılara yönelik yeni bir abonelik yöntemi olan ‘Bot Değil’i test etmeye başladık. Bu yeni test, spa’ı, platformun manipülasyonunu ve bot etkinliğini azaltmaya yönelik çabalarımızı desteklemek için geliştirildi” denildi.

“Bu yeni program, platformu manipüle etmeye ve diğer X kullanıcılarının deneyimini bozmaya çalışan botlara ve spam göndericilere karşı savunmayı amaçlıyor” denilen açıklamada, test uygulamasından mevcut kullanıcıların etkilenmeyeceği belirtildi.

Pilot uygulamanın yapıldığı Yeni Zelanda ve Filipinler’deki kullanıcılardan, hesaplarına girişte telefon numaralarıyla doğrulama yapmalarının istendiği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

İki adımlı test uygulamasında ilk etapta telefon doğrulaması yapılacak. İkinci adımda kullanıcılar abonelik planını seçecek. 1 Amerikan doları olan yıllık abonelik paketinde fiyatlar ülkelerin para birimlerine göre değişkenlik gösterecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.