Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Twitter’a Yeniden Reklam Yasağı Getirildi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Resmi Gazete’de yer alan açıklamaya göre Twitter'a reklam verilmesi yasaklandı.
Twitter’a Yeniden Reklam Yasağı Getirildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan karara göre sosyal medya platformu Twitter’a reklam yasağı getirildi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan (BTK) yapılan açıklamaya göre Temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünü yerine getirmeyen Twitter’a Türkiye’de mukim vergi mükellefi olan gerçek ve tüzel kişiler tarafından yeni reklam verilmesinin yasaklanmasına karar verildi.

Söz konusu karar 04/05/2007 tarihli ve 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’un ek 4’üncü maddesinin ikinci fıkrası ve geçici 6’ncı maddesi gereğince alındı.

1 Ekim 2020’de yürürlüğe giren İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında Türkiye’de yoğun kullanılan sosyal medya ağlarına Türkiye’de temsilcilik açma zorunluluğu getirilmişti.

2021 yılında ise yükümlülüklerini yerine getirmeyen sağlayıcılardan olan Twitter reklam yasağına tabi tutulmuştu. Ancak daha sonra Türkiye temsilcisinin atanmasıyla bu yasak kaldırılmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.