Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Twitch’te Zam Operasyonu: Artış Yüzde 300’ün Üzerinde!

Dijital dünya, Türkiye enflasyonuna ayak uydurmak için yüzde 100’ü aşan zamlara geçiş yaparken, Twitch yayıncıları için cezbedici bir karar geldi.
Twitch’te Zam Operasyonu: Artış Yüzde 300’ün Üzerinde!
HABER GİRİŞ

Dijital yayın platformları abonelik ücretlerini güncellemeye devam ediyor. Çoğu platform yüzde 100’ün üzerinde zam kararı alırken, Twitch ise nefes kesen bir artışa gitti. Canlı yayın platformu, abonelik ücretlerine yüzde 300’ün üzerinde zam yaptı.

ABD merkezli şirketin aldığı radikal çaplı zam kararının arkasında, Türkiye’de yayına başladıktan sonra Twitch’e rakip olan Kick’in olduğu konuşuluyor.

Twitch yayıncılarının yoğun bir şekilde Kick’e geçiş yaptığı ve böylece platformun yayıncı kitlesinin son bir yılda kayda değer şekilde genişlediği görüldü. Twitch’in yayıncı kaybına dur demek için zam kararı aldığı söylentileri gündemde yerini aldı.

Twitch’in zam kararına ilişkin yayınladığı blog gönderisinde, Türkiye’deki abonelik ücretlerinin yukarı çekilmesine gerekçe olarak artan maliyetler ve kur hareketliliği gösterildi.

Yaklaşık yüzde 340’ı bulan zam kararı için açıklamada, “Yayıncıların artan maliyetlerini ve bazı yerel para birimlerindeki dalgalanmaları dikkate alarak bazı ülkelerde abonelik fiyatlarını güncelliyoruz” denildi.


Zamlı fiyatların yalnızca masaüstü ve mobil web üzerinden satın alınan abonelikler için geçerli olduğu kaydedildi. Güncel abonelik ücretlerinin 28 Şubat Çarşamba günü itibarıyla kullanıcılara yansıtılacağı duyuruldu.

GCM Yatırım Banner

Son güncellemeyle birlikte abonelik ücretleri; kademe 1 için 9,90 TL’den 43,90 TL’ye, kademe 2 için 19,99 TL’den 87,90 TL’ye ve kademe 3 için 49,99 TL’den 215,90TL’ye çıkarıldı.

2021 yılında Türkiye’de yerel fiyatlandırma uygulayan Twitch, abonelik ücretleri için zam kararı almamıştı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.