Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Disney Plus Türkiye’ye Çabuk Alıştı! Zam Yüzde 100’ü Aştı

Türkiye’de yaklaşık 2 yıldır hizmet veren ve giriş fiyatını aşağıda tutan Disney Plus, abonelik ücretine zam yaptığını duyurdu. Detaylar haberde;
Disney Plus Türkiye’ye Çabuk Alıştı! Zam Yüzde 100’ü Aştı
HABER GİRİŞ

Çevrimiçi film ve dizi platformlarının abonelik ücretleri zamlanmaya devam ediyor. Netflix’in zam kararından sonra Amerika merkezli Disney Plus da abonelik fiyatlarını yukarı çektiğini duyurdu.

Yayın hayatına yeni başlayan ve 2 yıldan az zamandır Türkiye’de hizmet veren Disney Plus, üyelik ücretlerine yaptığı zamla dudak uçuklattı.

14 Haziran 2022 tarihinde Türkiye’de kullanıma açılan platform, hem aylık hem de yıllık üyelik ücretlerinde yüzde 100’ü aşan zam kararı aldı.

Böylece aylık 64,99 TL olan üyelik ücretini 134,99 TL’ye çıkardı. Disney Plus’a yıllık abonelik almak isteyen müşterilere ise 1349,90 TL’lik fatura çıkarıldı. Yıllık üyelik için zamsız fiyat 649 TL olarak uygulanıyordu.

Zam politikasında, güncel tarifelerin yıllık abonelik ücretini daha önce başlatmış olan mevcut kullanıcılar için geçerli olmayacağı açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Zamlı fiyatların yeni aboneler için geçerli olduğu bilgisi paylaşıldı. Aylık abonelik başlatan mevcut kullanıcılara ise mevcut abonelikleri sona erdikten sonra zamlı fiyattan tarife uygulanacağı kaydedildi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın