Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TÜSİAD Başkanı Turan’dan Deprem Açıklaması: Destek Ağı Oluşturuldu

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, Kahramanmaraş'ta gerçekleşen depreme ilişkin açıklamalarda bulundu.
TÜSİAD Başkanı Turan’dan Deprem Açıklaması: Destek Ağı Oluşturuldu
HABER GİRİŞ

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Genel Kurul toplantısı, Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve pek çok ili etkileyen şiddetli depremler başlığı ile gerçekleştirildi. Toplantıda TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Tuncay Özilhan, depreme ilişkin açıklamalarda bulundu.

TÜSİAD Başkanı Orhan Turan, afet nedeniyle birçok kurumun, iş dünyası kuruluşlarının, meslek örgütlerinin, STK’lerin, şirketlerin ve vatandaşların bölgeye yardıma koştuğunu vurguladı.

Deprem Destek Ağı Oluşturuldu

Turan bu zorlu sürecin üstesinden gelmek için tüm üyeler ile beraber afetten zarar gören vatandaşların yanında olduklarını belirtti. Deprem bölgesine yardım için üyelere çağrıda bulunan Turan, TÜSİAD Deprem Destek Ağı’nı oluşturduklarını söyledi.

TÜRKONFED’e bağlı bölgesel iş dünyası federasyonları ile bölgenin ihtiyaçlarını belirleyerek koordinasyon sağladıklarını vurgulayan Turan, “Kamu kurumlarımızla iletişim halinde acil ihtiyaçların karşılanması için yürütülen çalışmalara destek veriyoruz.” diye konuştu.

TÜSİAD Başkanı, deprem bölgesinde kurtarma çalışmalarının en etkin biçimde ve süratle yapılabilmesi, yaraların sarılabilmesi ve ardından ekonomik sıkıntıların ve travmaların atlatılabilmesinin ilgili kurumların iş birliği ile mümkün olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

Özilhan: Acımız Çok Büyük

Cumhuriyet tarihimizin en korkunç depremlerinden birinde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Özilhan, “Şimdi kurtarma çalışmalarına ve yaraları sarmaya odaklanalım. Deprem bir doğal afet. Ama sonuçlarına karşı önlem almak sorumluluğumuz. Bu acıyı bir daha yaşamamak için ne yapmamız, neleri değiştirmemiz gerektiğini, bilim insanlarının uyardıkları beklenen İstanbul depremi için ne ölçüde hazırlıklı olduğumuzu sonra konuşalım.” diye konuştu.

Özilhan şimdi birlik olunması gerektiğini belirterek, “Kurtarma çalışmaları için, yardım bekleyenler için seferber olalım. Birlik, beraberlik içinde her sorunumuzun üstesinden geliriz. Yaralarımızı sararız.” açıklamasında bulundu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.