Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TÜSATDER: Sağlık Turizmi 2022’de Rekor Kırdı

TÜSATDER Başkanı Terziler, Türkiye'nin sağlık turizmi gelirinin 20 milyar dolara çıkabilmesinin 5 yolunu açıkladı. Detaylar haberde...
TÜSATDER: Sağlık Turizmi 2022’de Rekor Kırdı
HABER GİRİŞ

Türk Sağlık Turizmi Derneği (TÜSATDER) Başkanı Dr. Servet Terziler, Türkiye’nin sağlık turizmine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin 2023 turizm geliri hedeflerini açıkladı.

TÜSATDER Başkanı Terziler, Türkiye’nin sağlık turizminde dünya çapında bilinirliğine sahip olduğunu hatırlattı.

Yıllara göre sağlık turizmi gelirlerine yönelik konuşan Terziler, 2019 sonunda sağlık turizminde 3 milyar dolarlık gelirle rekor kırıldığını kaydetti. 2020 yılında pandemi sürecinde az da olsa bir düşüş yaşandığını belirterek 2021’in yükselişle kapatıldığını söyledi.

Bu seneye hızlı bir giriş yaptıklarını vurgulayarak, 2023’ü sağlık turizminde rekor bir seviyeyle kapatmayı hedeflediklerini söyledi. Bu yıl için turizm hedefinin 56 milyar dolara ulaştığını kaydetti.

TÜSATDER Başkanı Terziler, geçen yılın Türkiye sağlık turizminde 4 milyar dolar ile rekor kırdığını söyledi. 5 adımla Türkiye’nin sağlık turizmi 20 milyar dolara çıkabileceğini belirterek şu şekilde açıkladı:

GCM Yatırım Banner

“Haksız rekabetin önüne geçilmeli. Doktor olmayan kişilerin saç ekimi yapması sonlandırılmalı. Hizmet İhracatçıları Birliği’nin geliştirdiği, akredite kurumların listelendiği sistem desteklenmeli. Saç ekiminde çalışanlar için müfredata saç ekimi dersi eklenmeli. Turizm Geliştirme Ajansı’nın (TGA) sağlık turizmine daha fazla destek vermesi sağlanmalı.”

Terziler, bu beş adımın atılması halinde kalitenin yükseleceğini ve daha fazla sağlık turisti çekeceklerini kaydetti. Bu sayede Türkiye’nin fiyatıyla ve yüksek kalitesiyle gündeme oturacağını söyledi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın