Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TUSAŞ’tan Maraş’a 1 Milyar TL’lik Yatırım!

Savunma Sanayii Başkanı Demir, deprem sonrasında bölgeyi canlandırmak adına TUSAŞ'ı bölgeye 1 milyar TL'lik yatırım yapacağını duyurdu. Detaylar haberde...
TUSAŞ’tan Maraş’a 1 Milyar TL’lik Yatırım!
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli depremler büyük yıkıma neden olurken, Türkiye ekonomisine büyük etkisi oldu. Deprem bölgesine destekler gelirken şirketlerden yatırım açıklamaları geliyor. Konuya dair duyuruda bulunan isimlerden biri de Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir oldu.

Bir televizyon programına canlı bağlantıyla konuk olan Demir, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin (TUSAŞ) deprem sonrasında bölgeyi canlandırmak için üretim ve istihdam noktasında haraketlilik oluşması adına Kahramanmaraş’a üretim tesisi kurulacağını duyurdu.

“6 Ay İçinde Faaliyete Geçecek”

TUSAŞ’ın Maraş’a kendi tesisini kuracağını belirten Demir, süreç hakkında bilgi vererek “Şu anda kapalı bir alan bulundu ve oraya teçhizatın aktarılması planlanıyor. Ancak tabii TUSAŞ, daha büyük tesis alanları için bölgedeki otoriterlerle temas halinde.” ifadelerinde bulundu.

Demir, yer ve mekanın belli olmasıyla çok hızlı bir şekilde imar çalışmalarına başlayacaklarını ve 6 ay içinde tesislerin faaliyete geçeceğini kaydetti.

TUSAŞ’ın ilk etapta 250 kişilik bir istihdam sağlayacağını ilerleyen zamanda bu sayının 500-600 rakamını bulabileceğini kaydetti. Yatırım değerinin ise tesis artı konutun 1 milyar lira olduğunu bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Demir, benzer faaliyetlerin 7-8 değişik bölgede benzer faaliyetlerin yapılmasını diğer şirketler ile planladıklarını söyledi. Şirketin gelecekte planlanan iş yükünün özellikle uçak parçaları alanında olduğunu söyledi.

Bu gelişmelerin öncesinde TCMB, bankaların KOBİ’lere kullandırdığı kredilerle sağlanan kolaylıkları genişleterek bölgede yatırım yapanları da dahil etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.