Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkşeker’den Yeni Karar: Şekere On Birinci Zam Geldi

Zam haberlerine konu olan Türkşeker’den yeni bir fiyat artışı kararı geldi. Eylül ayı itibarıyla şekerin zamlı fiyattan satışa çıkacağı öğrenildi.
Türkşeker’den Yeni Karar: Şekere On Birinci Zam Geldi
Yorum

Yeni güne zam haberleriyle uyanan vatandaşlar için şeker tarafından yeniden bir zam kararı geldi. Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (Türkşeker), seçimlerden itibaren kademeli olarak yüzde 30 artırıma gittiği şeker için yine güncelleme yaptı.

Mayıs ayından itibaren şeker fiyatlarını 9 kez artıran Türkşeker, katma değer vergisi (KDV) hariç kilogramı 24 TL olan toptan şeker satış fiyatını yüzde 4,2 yükseltti.

Son zamla birlikte toptan şeker satış fiyatı 25 TL’ye çıktı. Türkşeker’den yapılan açıklamada, kampanya dahilinde indirimli şeker satışlarının Ağustos ayının son gününe kadar süreceği bildirildi.

1 Eylül 2023 tarihi itibarıyla ise yüzde 4,2 oranındaki zamlı tarifenin uygulanacağı açıklandı.

Ayrıca kampanya kapsamında indirimli uygulamanın 31 Ağustos’ta sona ereceği ve yeni aydan itibaren toptan şekerin kilogram fiyatının 27 TL’den satılacağı öğrenildi.

2 hafta sonra yüzde 8’lik yeni bir zammın şeker etiketlerine yansıtılacağı kaydedildi.

Böylece indirim uygulamasının sona ermesi ve son gelen Eylül zammıyla şekere son 4 ayda 11. zammın yapılacağı sonucu ortaya çıktı.

8 Mayıs tarihinde 18.5 TL olan şeker fiyatı son 4 ayda toplamda yaklaşık yüzde 46 zamla 1 Eylül itibarıyla 27 TL’ye ulaşacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu