Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TÜRKSAT ve ASELSAN’dan İş Birliği! İmzalar Atıldı

SAHA EXPO'da ASELSAN ile TÜRKSAT arasında imzalar atıldı. Böylece üretilecek uydularda ASELSAN'ın ekipmanları bulunacak. İşte detaylar....
TÜRKSAT ve ASELSAN’dan İş Birliği! İmzalar Atıldı
HABER GİRİŞ

SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayii Fuarı’nda, Askeri Elektronik Sanayi (ASELSAN) ile Uydu Haberleşme ve Kablo TV İşletmesi TÜRKSAT arasında uydu ekipmanları alanındaki protokol törenle imzalandı.

Protokol, TÜRKSAT Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok ile ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün tarafından imzalandı. İmzalanan anlaşmayla TÜRKSAT 5B’de başlayan uydu ekipmanı geliştirme ve hizmet verme süreci, TÜRKSAT 6A ve TÜRKSAT bünyesinde hizmete alınacak. Ayrıca gelecek nesil uydularda da devam edecek.

“Uzaya Gönderilecek Uydularda ASELSAN’ın Ekipmanları Yer Alacak”

TÜRKSAT Genel Müdürü Ertok törende konuya yönelik önemli açıklamalarda bulundu. TÜRKSAT 5A ve 5B projesi kapsamında ilk defa yerli geliştirme ekipman kullanımı için paydaşlarla görüşüldüğünü aktardı. Sonraki süreçte uzaya gönderilecek uydularda ASELSAN’ın yerli ve milli ekipmanlarının bulunmasını istediklerini belirtti. İmzalanan protokol ile bunun sağlanacağını aktardı.

Ertok, TÜRKSAT 6A ile birlikte ve daha sonra üretilen uydularda ASELSAN ile çalışacaklarını vurguladı. İş birliğinin hayırlı olmasını temenni ettiklerini söyledi.

“Yerli Ürünlerle Uzayda Olmak Çok Önemli”

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Görgün ise anlaşmaya yönelik değerlendirmede bulunarak Teknolojik ve ekonomik bağımsızlığımıza katkı sağlayan bir proje olduğunun altını çizdi. “ASELSAN olarak kara, deniz ve havada olan varlığımızı Türksat ile uzaya taşıdık” ifadelerinde bulundu.

GCM Yatırım Banner

Yerli ürünlerle uzayda olmanın çok önemli olduğuna değinen Görgün, TÜRKSAT 6A’da milli ekipmanlarla yer alacaklarını aktardı.

TÜRKSAT AŞ. SAHA EXPO’da yerli ve milli ürünleriyle yer aldıklarını belirtti. Fuar süresince bölge ülkelerdeki savunma sektöründe fırsatlarını değerlendirecekleri aktarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın