Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye’ye Gelen Rus Turist Sayısında Yüzde 15 Artış Beklentisi

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği Başkan Yardımcısı Gorin, 2023'te Türkiye'ye gelen Rus turist sayısında yüzde 15'e varan artış beklendiğini belirtti. Detaylar;
Türkiye’ye Gelen Rus Turist Sayısında Yüzde 15 Artış Beklentisi
HABER GİRİŞ

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği Başkan Yardımcısı Dmitry Gorin, Türkiye’ye gelen Rus turist sayısına dair güncel bilgiler verdi. 2023 yılında Türkiye’yi ziyaret eden Rus turist sayısında yüzde 10 ila 15 oranında bir artış öngördüklerini ifade etti.

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği’nden yapılan açıklamada, Ocak-Temmuz döneminde Türkiye’yi ziyaret eden Rus turist sayısının 3,5 milyona ulaştığı bilgisi verildi.

“Sezon Neredeyse Kasım’a Kadar Sürüyor”

Açıklamanın devamında, yıl sonuna kadar Türkiye’ye yönelik Rus turist akışının geçen yılın yüzde 10-15 üzerine çıkabileceği belirtildi.

Türkiye’de sezonun son yıllarda istikrarlı bir şekilde uzadığı ve artık neredeyse Kasım ayına kadar sürdüğü vurgulandı.

“Sonbahar Satışları Kayıpları Telafi Edecek”

Bu yılın ilk yedi ayı itibarıyla 3,5 milyon Rus’un Türkiye’yi ziyaret ettiği, Ağustos ayının da olumlu sonuçlar verdiği belirtilirken Eylül-Ekim ayları için önemli talep görüldüğüne değinildi.

GCM Yatırım Banner

Bu durumun, Mayıs ve Temmuz aylarında yaşanan kayıpları telafi edeceğinin düşünüldüğü ifade edildi.

Gorin, “Önümüzdeki aylarda Türkiye’ye yönelik Rus turist akışına ilişkin olumlu istatistikler bekliyoruz. Sonuç olarak, geçen yılın toplamı olan 5,2 milyon kişiyi yakalayacağız hatta bu rakamları aşacağız” şeklinde konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.