Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye’nin En Yenilikçi Katılım Bankası Belli Oldu

Türkiye Finans, Global Business Outlook Awards tarafından yapılan çalışmada, Türkiye'nin En Yenilikçi Katılım Bankası ödülüne layık görüldü.
Türkiye’nin En Yenilikçi Katılım Bankası Belli Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere merkezli Global Business Outlook Awards’da, ödüller sahiplerini buldu. Türkiye Finans ise Türkiye’nin En Yenilikçi Katılım Bankası olarak seçildi. Yenilikçi ürünleri, insan odaklı bankacılık yaklaşımı ile başarılarına bir yenisini daha ekleyen Türkiye Finans, kazananların inovasyon, liderlik, müşteri memnuniyeti, sürdürülebilirlik gibi birçok kritere göre belirlendiği organizasyonda bankacılık kategorisinde ödül alan tek banka oldu.

Türkiye Finans Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Mert, eXtra Limit ürününün finansal kapsayıcılığı destekleyen ve bankacılık hizmetlerine erişimi kolaylaştıran yapısıyla sektörde çok kısa sürede fark yarattığını söyledi.

Tüketicilerin, finansal hizmetlere ihtiyaç duydukları her an ulaşmak istediklerine dikkat çeken Mert, Türkiye Finans olarak müşterilerine geleceğe meydan okuyan iş modelleri ve ürünler sunduklarını belirtti.

eXtra Limit’in de bu amaçla geliştirilen bir ürün olduğunu ifade ederek, dijital bankacılık alanında hayata geçirdikleri yenilikçi çalışmaların bağımsız kurumlar tarafından ödüle layık görülmesinin doğru ve fark yaratan işlere imza attıklarının bir göstergesi olduğunu sözlerine ekledi.

Konuşmasına “Global Businness Outlook tarafından layık görüldüğümüz bu ödül bizleri çok mutlu etti.” sözleriyle devam eden Mert, Türkiye’de bankacılık kategorisinde ödül alan tek marka olma gururunu yaşatan çalışma arkadaşlarına da teşekkür etti.

Ekonomiye 6 Ayda 138 Milyar TL Kaynak

Türkiye Finans Genel Müdürü Murat Akşam, geçtiğimiz günlerde bankanın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, yılın ilk yarısını başarıyla tamamladıklarını söyledi.

Yılın ilk yarısında ülke ekonomisine 138,1 milyar TL kaynak sağladıklarını açıklayan Akşam, yasal özkaynakların 2022 yılına kıyasla yüzde 37 artarak 22,4 milyar TL’ye çıktığını, sermaye yeterlilik rasyosunun yüzde 23,55 olarak gerçekleştiğini söyledi.

Türkiye Finans’ın fon kaynağı yılın ilk yarısında yüzde 38 artışla 141,7 milyar TL olarak gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu