Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye’nin En Büyük 408. Şirketi Olan CW Enerji Halka Arz Edecek

Ülkenin en büyük güneş paneli üreticilerinden biri olan CW Enerji, 2023 yılının ilk yarıyılında halka arz edecek. İşte detaylar;
Türkiye’nin En Büyük 408. Şirketi Olan CW Enerji Halka Arz Edecek
HABER GİRİŞ

Türkiye’de enerji sektörünün öncü firmalarından ve 408. sırada yer alan CW Enerji, sermaye artırımı ve ortak satışıyla halka arz edecek. Ek satışlarla birlikte 30 milyon payın halka arzında 3 iş günü boyunca talep toplanması bekleniyor. Türkiye’nin en büyük güneş paneli üretim firmalarından biri olan şirketin halka arzının 2023 yılının ilk yarıyıl döneminde gerçekleşmesi hedefleniyor.

CW Enerji, oransal dağıtım yöntemine göre talep toplamayı planlıyor.

Şirket, halka arz gelirlerini faaliyetlerinin sürdürülebilir bir şekilde büyümesinin devam etmesi başta olmak üzere şirketin işletme sermayesinin güçlendirilmesi, yatırım ve modernizasyon harcamaları, güneş enerjisi santrali (GES) alımları, Öz Tüketime yönelik Çatı ve Arazi Tipi GES kurulması, depoların genişletilmesi ve proje geliştirme gibi faaliyetlerde kullanacak.

Şirket Hakkında Bilgiler

2010 yılında kurulmuş ve kısa sürede büyük başarılara imza atan şirket, fotovoltaik enerji üretim sektöründe faaliyet gösteren üretim ve hizmet firması olarak karşımıza çıkıyor. Yıllık 1,8 GW güneş paneli üretim kapasitesiyle Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve Uzak Doğu’da da güneş paneli üretimi gerçekleştiriyor.

Şirket, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında 2017 yılında gerçekleştirdiği net satışı ile 408’inci sırada yer aldı. Enerji sektöründen listeye adını yazdırmayı başaran tek firma olan CW enerji, misyon olarak gezegenin enerji ihtiyacını temiz kaynaklarla karşılamak için güneş enerjisinin kullanımını yaygınlaştırıp gelecek nesillere yaşanabilir bir doğa bırakmayı hedefliyor.

GCM Yatırım Banner

Üretilen güneş panellerinin 30 yıllık linear performans garantisi rasürans şirketlerinden Munich RE tarafından güvence altında bulunuyor.

CW Enerji, GES yatırım ve teknik danışmanlığı, projelendirme, sistem tasarımı, lisanslı ve lisanssız santral kurulumları, lisans alımı ve işletme, proje planlama, projelendirme, finans ve uygulama ile kurulum sonrası teknik bakım ve onarım gibi konularda da müşterilerine destek veriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın