Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye’den Gövde Gösterisi! Rakiplerini Geride Bıraktı

Türk İHA’ları ve SİHA’ları uluslararası arenada ilgi odağı olmaya devam ediyor. Çin televizyonlarında Bayraktar için kullanılan ifadeler dikkat çekti.
Türkiye’den Gövde Gösterisi! Rakiplerini Geride Bıraktı
HABER GİRİŞ

Türkiye, insansız hava araçları konusunda referanslarına bir yenisini daha ekledi. SİHA alımı için düzenlenen ihaleyi Türkiye kazandı. Malezya Savunma Bakanı Hishammuddin Hüseyin, SİHA alımı için gerçekleştirilen ihaleyi Türk Havacılık ve Uzay Sanayi TUSAŞ’ın kazandığını açıkladı.

İki Çin SİHA firmasının da bulunduğu ihalede, Türk SİHA’larına büyük ilgi gösterildi.

Türk SİHA’larının performansı Çin tarafından yakından takip ediliyor. Çin televizyonunda yayınlanan bir programda, Selçuk Bayraktar için “Dahi” ve “Türk Steve Jobs” ifadeleri kullanılmıştı.

Uzmanlar, Çin SİHA’larını kullanan ülkelerin tercihlerini bundan sonra Türkiye’den yana yapacaklarını vurguluyor.

Gazeteci Marhalim Abas, muharebe sahasında kullanılan Çin SİHA’larının beklentileri karşılayamadığını söyledi. Türk SİHA’larının performansı ise göz doldurdu.
Küresel SİHA piyasasının bu yıl için 12 milyar, 2029’da ise 30 milyara kadar ulaşması bekleniyor.

GCM Yatırım Banner

Geçtiğimiz ay, Türk savunma sanayii şirketleri, Güney Afrika’da Havacılık ve Savunma Fuarı AAD 2022’de ürünlerini ve yeteneklerini sergilemişti. Fuarda, görüşmeler gerçekleştiren Türk şirketlerinin araçlarına büyük ilgi gösterilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.