Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye ve BAE Arasındaki Kapsamlı Ortaklık Anlaşması Onaylandı

BAE Dış Ticaretten Sorumlu Bakanı Zeyoudi, Türkiye ile imzalanan Kapsamlı Ortaklık Anlaşması ile ikili petrol dışı ticareti 40 milyar doların üzerine çıkacağını söyledi.
Türkiye ve BAE Arasındaki Kapsamlı Ortaklık Anlaşması Onaylandı
Yorum

Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) ticari ilişkileri olumlu bir seyirde devam ederken, yeni anlaşmalar imzalanıyor. İki ülke arasında Mart ayında imzalanan ticaret anlaşmasından sonra bugün Kapsamlı Ortaklık Anlaşması’nın her iki hükümet tarafından onaylandığı duyuruldu.

İki ülke arasında imzalanan Kapsamlı Ortaklık Anlaşması’na yönelik Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dış Ticaretten Sorumlu Bakanı Thani al Zeyoudi sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Thani Al Zeyoudi Kapsamlı Ortaklık Anlaşması
Kaynak: Twitter

Bakan Zeyoudi, BAE-Türkiye Kapsamlı Ortaklık Anlaşmasının artık her iki hükümet tarafından da onaylandığını duyurmaktan heyecan duyduğunu kaydetti.

Bu anlaşma, uzun süredir devam eden dostluğa yeni bir işbirliği çağına işaret ettiğini belirten Zeyoudi, önümüzdeki 5 yıl içinde ikili petrol dışı ticareti 40 milyar doların üzerine çıkarmaya yardımcı olacağını bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu