Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye Varlık Fonu’ndan 790 Milyon Euroluk Sendikasyon Kredisi

TVF 790 milyon euro değerinde iki yıl vadeli sendikasyon kredisi anlaşması imzaladı. İşte detaylar;
Türkiye Varlık Fonu’ndan 790 Milyon Euroluk Sendikasyon Kredisi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Varlık Fonu (TVF), Asya, Avrupa, Amerika ve Orta Doğu bölgesinde yer alan 9 ülkeden katılan 11 bankanın katılımıyla 790 milyon euro tutarında iki yıl vadeli sendikasyon kredisi anlaşması imzaladı. Bilgilere göre Akbank TAŞ, Malta Şubesi, Standard Chartered Bank ve Atlantic Forfaitierungs AG söz konusu işleme yeni bankalar sıfatıyla katıldı.

790 milyon euroluk iki yıl vadeli kredinin yıllık faiz oranı Euribor+yüzde 4,25 olarak gerçekleşti. Ortak koordinatörlük görevini ICBC ve Emirates NBD Capital Limited yürütürken ICBC lider talep toplayıcı, Emirates NBD talep toplayıcı, dokümantasyon ajanı ve kredi temsilcisi olarak sorumluluk aldı.

Sendikasyon kredisine ICBC kıdemli yetkilendirilmiş lider düzenleyici, Akbank T.A.S, Malta Şubesi, Emirates NBD Bank, ING, Qatar Nationel Bank yetkilendirilmiş lider düzenleyici olarak katıldı.

BBVA, Societe Generale, Standard Chartered Bank, Citibank, Bank of America Europe Designated Activity Company ve Atlantic Forfaiterungs AG de lider düzenleyici görevini üstlendi.

Sendikasyon Kredisi Nedir?

Yapılan anlaşma çerçevesinde uluslararası bankalardan, bir banka veya finans kurumu liderliğinde, birden fazla banka ya da finans kurumunun aldığı nakdi krediye sendikasyon kredisi denir.

GCM Yatırım Banner

Güvenilirliği olan uluslararası bankalar tarafından alınan bu kredi, belirli prosedürler uygulanarak aracı bir banka tarafından ayarlanır.

Sendikasyon kredisinin asıl amacı, fon sağlamaktır. Bunun yanında borç alan şirket de kendi amaçları doğrultusunda alır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.