Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye Sigorta’nın Brüt Prim Üretimi 28 Milyarı Aştı

Türkiye Sigorta A.Ş., KAP üzerinden bu yıl Ocak ayından Mart'ın sonuna kadar brüt prim üretimi verisini paylaştı. Detaylar haberde...
Türkiye Sigorta’nın Brüt Prim Üretimi 28 Milyarı Aştı
HABER GİRİŞ

Türkiye Sigorta A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2024 Mart sonu brüt prim üretimi verisini yayımladı.  Şirketin bağımsız denetimden geçmemiş bu yılın başından Mart sonuna kadar toplam brüt prim üretimi 28 milyar 163 milyon TL oldu.

Söz konusu dönemde brüt prim üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 131 oranında arttı.

Türkiye Sigorta A.Ş. Brüt Prim Üretimi
Kaynak: KAP

Brüt prim üretimi ana branş gruplaması bazında incelendiğinde en fazla brüt pirim üretimi genel zararlar kaleminde oldu. 8,2 milyar TL olarak kayda geçti. Yangın ve doğal afetler grubunda 7,3 milyar TL, kara araçları sorumluluk grubunda 3 milyar TL, sağlık grubunda ise 2,6 milyar TL brüt pirim üretimi gerçekleşti.

Türkiye Sigorta Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Sigorta şirketinin borsada işlem gören hisseleri (TURSG) güne yükseliş seyrinde başladı. 61,2 TL’den işlem görmeye başlayan hisseler saat 15.35’te 63,3 TL’ye kadar tırmandı.

Günlük bazda yüzde 3’den fazla yükselişte olan hisseler yazım sırasında 62,85 TL’den işlem gördü. TURSG hisseleri yatırımcıya aylık bazda yüzde 14,02, haftalık bazda yüzde 3,34 kazandırdı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.