Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye Sigorta’dan Sigortacılık Okulu Projesi

Türkiye Sigorta, hayata geçirdiği Sigortacılık Okulu projesiyle çalışanlarının gelişimine yatırım yapmayı hedefliyor. Detaylar haberin içerisinde;
Türkiye Sigorta’dan Sigortacılık Okulu Projesi
HABER GİRİŞ

Türkiye Sigorta tarafından yapılan açıklamayla mevcut insan kaynağını güçlendirirken sektöre yetişmiş insan kaynağı sağlamak ve sigortacılık mesleğinin dinamiklerini aktarmak için Sigortacılık Okulu adını verdiği kurum içi eğitim programının hayata geçirildiğini bildirdi.

Programın, yetişmiş mevcut insan kaynağını güçlendirmek ve iş hayatına Türkiye Sigorta’da başlayan gençleri desteklemek adına başlatıldığı kaydedildi.

Kurum içi eğitim programı olan Sigortacılık Okulu projesini başlatan Türkiye Sigorta, program ile Türkiye Sigorta Akademi tarafından hazırlanan içeriklerin yanı sıra çalışanların gerçek deneyimlerinden oluşan vaka çalışmalarını destekleyeceğini belirtti.

Böylece şirket, tam bir okul olma hedefiyle oluşturduğu program kapsamında sektöründeki insan kaynağının da niteliğini artırıcı bir adım daha atmış oldu.

Proje 3 Modülden Oluşacak

Sigortacılık Okulu projesi kapsamında eğitimlerin temel sigortacılık, temel sigortacılık branşları ve kişisel gelişim olmak üzere 3 modülden oluştuğuna işaret edildi.

GCM Yatırım Banner

Proje kapsamındaki derinleştirilmiş sigortacılık eğitimlerinin Mayıs-Haziran, Eylül-Ekim ve Şubat-Mart ayları olmak üzere 3 fazda tamamlanarak süresininse toplam 250 saat olacağı öngörülüyor.,

Türkiye Sigorta İnsan Kaynakları, Eğitim, Tedarik ve İdari Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yıldız konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yıldız, Sigortacılık Okulu’nu hayata geçirdikleri için oldukça heyecanlı olduklarına dikkat çekti.

Sigortacılık Sektörüne Nitelik Çalışan Kazandırılacak

Türkiye Sigorta olarak insan kaynakları süreçlerini, çalışanların kendisini geliştirmesi adına kurguladıklarının dile getiren Yıldız, programın mevcut bilgi ve becerilerini geliştireceğini ileri sürdü.

Habere konu olan projeyle sektöre nitelikli çalışan kazandırılması ve çalışanlara A’dan Z’ye yeni nesil sigortacılığın öğretilmesinin hedeflendiğini vurguladı.

Yıldız açıklamasında, “Sigortacılık Okulu, standart gelişim programlarının dışına çıkıp bizzat birbirinden öğrenme, gerçek deneyimlerden oluşan vaka analizleri ile teori ve pratiği bir araya getirdiğimiz yapılandırılmış bir program.” ifadelerine yer verdi.

Türkiye Sigorta olarak hedeflerinin derinleştirilmiş sigortacılık eğitimleri paralelinde, yeni mezunları işe almak ve sektöre deneyimli çalışan yetiştirmek olduğunun altını çizdi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.