Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye Sigorta’dan KOBİ’lere Siber Güvenlik Desteği

Türkiye Sigorta tarafından yapılan açıklamada, dijital ortamdaki risklere karşı KOBİ'lerin verilerinin korunduğu bildirildi. 
Türkiye Sigorta’dan KOBİ’lere Siber Güvenlik Desteği
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Sigorta, KOBİ’lerin (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) verilerini dijital ortamdaki risklere karşı “Siber Riskler Güvende Sigortası” ile güvence altına alıyor. Yapılan açıklamaya göre dijitalleşme ile internette her an daha fazla iz bırakıldığı, bunun doğrultusunda kötü amaçlı siber atakların da arttığı söylendi.

Bu durumların yaşanmasının bireyler kadar kurumları da etkilediği söylenen Türkiye Sigorta açıklamasında, maddi kayıpların yanında şirketlerin itibarlarının da olumsuz etkilendiğine dikkat çekildi.

Bu tür temel risklerin ve can sıkıcı olayların yaşanmaması için sunulan Siber Riskler Güvende Sigortası, bir siber saldırı durumunda ilk olarak destek sağlayarak olaya müdahale masrafları başta olmak üzere daha sonrasında ortaya çıkabilecek verilerin tekrar yerine konulması veya onarım masraflarını, iş durmasından kaynaklanan gelir kayıplarını ve siber suçlar nedeniyle oluşabilecek mali zararları kapsıyor.

Duruma hızlıca müdahale edilmesi sayesinde beklenmedik anlarda masraf kalemi oluşturabilecek hizmetler teminat altına alınmış oluyor.

Açıklamada, bu uygulama sayesinde müşterilerin iş ortakları ve yatırımcılar için işletme itibarı ve güveninin korunduğu, aynı zamanda finansal güvenin de sağlandığı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Türkiye Sigorta’dan hizmet alan KOBİ’lerin Anti-Virüs-Virüs Koruma Programı”, “Firewall-Güvenlik Duvarı”, “Back-Up-Yedekleme” olmak üzere güvenlik sağlayacak programları alabildiği, gerekli güncelleme ve kontrollerin de yapıldığı belirtildi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.