Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye Sigorta Hisseleri Popüler Kurumun Önerilerine Girdi

İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş, en çok önerilenler listesine Türkiye Sigorta'nın eklendiğini duyurdu. Detaylar haberde...
Türkiye Sigorta Hisseleri Popüler Kurumun Önerilerine Girdi
HABER GİRİŞ

Portföy, varlık yönetimi, yatırım ortaklığı ve girişim sermayesi alanlarında hizmet veren İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş, en çok önerilenler listesini güncelledi. İş Yatırım, Türkiye Sigorta’yı model portföyüne eklediklerini duyurdu.

İs Yatırım “En Çok Önerilenler Listesinde Değişiklikler” başlıklı raporunda Türkiye Sigorta A.Ş’nin listeye eklendiğini, trafik-dışı prim üretiminin güçlü olması teknik karlılığı ve marjları çok olumlu desteklendiğini kaydetti.

Söz konusu raporda şu ifadeler kullanıldı:

“Sektöre göre marjların çok güçlü ve yüksek seviyelerinin sürdürülebilir olduğunu düşünüyoruz. Trafik ağırlığının görece düşük olması yanında dağıtım kanalında banka ağırılığının yüksek oluşu da büyüme ve karlılık için önemli bir dinamik niteliğinde. Şirketin TL 40 milyara varan yatırım portföy gelirleri de özellikle yüksek faiz ortamında çok daha güçlü getiriler vaadediyor.”

İş Yatırım En çok Önerilenler Listesi
Kaynak: İş Yatırım

Ayrıca raporda Türkiye Sigorta’nın önümüzdeki 3 yıl kârlılık tahminleri yaklaşık yüzde 50 yukarı revize edildi. Bunu 70 TL hedef değerinin yüzde 80 yukarı potansiyele işaret ettiği kaydedildi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Türkiye Sigorta (TURSG) hisseleri bugün açılışı 41.42 TL’den yaptı. Yazım sırasında hisselerin gün içinde yüzde 5,43 değer kazandığı görüldü.  TURSG hisseleri saat 15.06 itibarıyla 40.76 TL’den işlem gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.