Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye Sigorta Hisseleri Açılışta 3 Haftanın Yükseğini Gördü

Türkiye Sigorta, Gürdoğan Yurtsever’in İç Sistemler Başkanı ve Denetim Komitesi Üyesi olarak atadığını açıklarken hisseler açılışta yükseldi.
Türkiye Sigorta Hisseleri Açılışta 3 Haftanın Yükseğini Gördü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Sigorta Anonim Şirketi, bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) üzerinden Denetim Komitesi Üyesi ataması hakkında açıklamada bulundu.

Sigorta ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından onaylanması koşuluyla, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Sektörlerinde İç Sistemlere Dair Yönetmeliğin 6. maddesine istinaden Türkiye Sigorta Yönetim Kurulu tarafından Sayın Gürdoğan Yurtsever’in İç Sistemler Başkanı ve Denetim Komitesi Üyesi olarak atandığı bildirildi.

Türkiye Sigorta’nın TURSG kodlu hisse senetleri, dün en son 5,25 lirada fiyatlandıktan sonra bugüne 5,33 lira ile başladı.
Türkiye Sigorta Hisse Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Açılış yükseği 5,35, açılış düşüğü 5,30 lira olan TURSG kodlu hisse senetleri, sonraki dakikalarda yönünü aşağıya çevirdi. TSİ 10.55’te yüzde 0,5 artıda dururken hareket aralığı 5,26 – 5,35 TL oldu.

Gün içi yüksek seviye, TURSG hisse senetlerinin 21 Aralık sonrası en yüksek seviyesini işaretledi.

Artıda ilerlemenin sürmesi durumunda Türkiye Sigorta hisseleri için izlenecek ilk teknik direnç 5,32 lirayı, ikinci direnç 5,38 lirayı gösterdi. Düşüş durumunda ise izlenecek ilk destek seviyeleri 5,23 lira oldu.

GCM Yatırım Banner

Son verilere göre Türkiye Sigorta hisseleri, günlük ve haftalık performansta pozitif dururken aylık ve yıllıkta negatif kaldı. Haftalık yüzde 2,3 artan hisseler, aylık yüzde 9,4 düşerken yıllık bazda yüzde 21 oranında değer kaybetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.