Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye Müteahhitler Birliği’nden Deprem Çağrısı

Türkiye Müteahhitler Birliği, ülke tarihinin en büyük depremlerinden birinin yaşandığı günde üyelerine acil çağrıda bulundu. Detaylar haberde;
Türkiye Müteahhitler Birliği’nden Deprem Çağrısı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ilimizi ağır derecede etkileyen depremlerde enkaz altında kalan vatandaşlara hızlı ulaşılabilmesi amacıyla bazı açıklamalarda bulundu. TMB açıklamasında üyelere, iş makinelerinin ilgili bölgelere yönlendirilmesi çağrısında bulunuldu.

Birlik’ten yapılan açıklamada, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki yıkıcı depremlerin ardından enkaz altında kalan vatandaşlara 48 saat içinde ulaşmanın büyük önem taşıdığına vurgu yapıldı.

TMB’den Üyelere İş Makinesi Çağrısı

Depremin ardından birlik üyelerine olası ihtiyaçlar konusunda çağrıda bulunulduğu ve yetkili mercilerden ulaşan iş makinesi gibi taleplerin hızlıca karşılanması noktasında koordinasyon sağlanacağı ifade edildi.

Depremde yaşamını kaybedenlerin yakınlarına baş sağlığı, yaralılara acil şifalar dileyen TMB, mevcut ağır kış şartları da göz önünde bulundurulduğunda, zamanla olan yarışın daha da önemli bir hâl almakta olduğunu belirtti.

Bugüne kadar bu tür felaketlerde TMB üyelerinin sergilemiş olduğu gayret ve vermiş oldukları yoğun desteğe dikkat çekilen açıklamanın devamında, özellikle depremin yaşanmış olduğu şehirlerde veya yakın bölgelerde faaliyetleri bulunmakta olan üyelerin mevcut deprem enkazının kaldırılmasına yönelik çalışmalara desteğe hazır olduğu ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Üyelerimizin, yetkili mercilerden gelecek taleplere uygun olarak ve yine yetkili mercilerle koordineli bir şekilde makine/ekipman desteğinde bulunmalarının, bu olumsuz tablonun bir an evvel ortadan kaldırılmasına katkı sağlayacağı değerlendirilmektedir. Yetkili mercilerden Birliğimize ulaşan iş makinesi gibi taleplerin ivedilikle karşılanması noktasında da koordinasyon sağlayacağız.”

Türkiye Tarihinin En Büyük Depremlerinden Biri

Türkiye, saat 04.17’de Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,7 ve saat 13.24’te Elbistan merkezli 7,6 büyüklüğünde depremlerle sarsıldı.

10 ili etkileyen depremlerde şu ana kadar 2 bin 834 binanın yıkıldığı ve 1.121 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.