Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye KEİ’nin Yeni Dönem Başkanı Oldu

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin bugün itibarıyla 6 aylığına Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanlığını devraldığını duyurdu.
Türkiye KEİ’nin Yeni Dönem Başkanı Oldu
HABER GİRİŞ

Dışişleri Bakanlığı, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (KEİ) Dönem Başkanlığına ilişkin yazılı açıklama paylaştı. Bakanlık açıklamasında, teşkilatın yeni başkanının Türkiye olduğu duyuruldu.

KEİ’nin Dönem Başkanlığını Türkiye’nin 6 aylığına devraldığı bildirilen açıklamada, “KEİ’nin, Karadeniz bölgesinde barış, istikrar ve refahı sağlamak ile dostane ve iyi komşuluk ilişkilerini teşvik etmekten oluşan kuruluş hedefleri bugün bölgemizdeki sınamalar karşısında her zamankinden daha büyük önem taşımaktadır” ifadesi yer aldı.

Türkiye’nin aldığı görevde nasıl bir fark yaratacağına ilişkin, “KEİ Dönem Başkanlığında ülkemizin önceliği, KEİ’nin kurucu ilke ve hedefleri çerçevesindeki işbirliğine tekrar ivme kazandırılması için üye ülkelerle birlikte gerekli adımların atılması olacaktır” denildi.

Bakanlığın resmi Twitter hesabı üzerinden konuya ilişkin yapılan paylaşım şöyle oldu:

Dışişleri Bakanlığı Twitter
Kaynak: Twitter

1992’de İstanbul’da kurulan KEİ, Türkiye’nin girişimleriyle hayata geçirilmişti.

GCM Yatırım Banner

Teşkilatta yer alan ülkeler; Türkiye, Azerbaycan, Yunanistan, Bulgaristan, Ermenistan, Gürcistan, Moldova, Romanya, Arnavutluk, Rusya ve Ukrayna olmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.