Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye Kamu-Sen: Memurlar Ek Zam Müjdesi Bekliyor

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Vekili Geylan, memurların ek zam beklediğini belirterek açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Türkiye Kamu-Sen: Memurlar Ek Zam Müjdesi Bekliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Vekili Talip Geylan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada memurlara ek zam talebinde bulundu.

Başkan Geylan yaptığı açıklamada memurlara ek zam ve refah payı verilerek alım güçlerinin yükseltilmesini istedi. Ayrıca enflasyon farkının ortaya çıktığı ay itibarıyla ödenmesini, sözleşmeli ve güvencesiz çalışmanın bütünüyle kaldırılarak tüm kamu çalışanlarının güvenceli ve kadrolu biçimde istihdam edilmesini beklediklerini bildirdi.

Bunun yanında 1’inci dereceye gelmiş bütün kamu personelinin ek gösterge rakamlarının 3600’e yükseltilmesi gerektiğini aktardı.

“Memurlar Ek Zam Müjdesi Bekliyor”

Türkiye Kamu-Sen Başkan Vekili Geylan, memurlara da dini bayramlarda ikramiye verilmesi, tüm ek ödemelerin emekliliğe sayılması ve emeklilikteki ayrımın kalkması gerektiğini bildirdi.

Geylan, asgari ücretli, işçi, çiftçi, dar ve sabit gelirli, esnaf, şirket sahibi ve iş dünyasına ilişkin müjdeler verilirken memurlarında ek zam müjdesi beklediğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Günün şartlarına uygun olarak sosyal yardımlar, ek ders, nöbet ücreti, fazla mesai gibi ödemelerin artırılması, kira, giyim, yemek yardımı gibi yeni sosyal yardım kalemlerinin oluşturulması, yardımcı hizmetler sınıfı personelinin genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesi gerektiğini kaydetti.

Türkiye Kamu-Sen Başkan Vekili Geylan, “İstihdamın korunması, geliştirilmesi ve işsizliğin önlenmesi, güvenli bir gelecek, huzurlu bir toplum oluşturulmasının olmazsa olmazıdır. Türkiye Kamu-Sen olarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde insan onuruna yaraşır bir yaşam, adil bir gelir dağılımı, güvenceli bir çalışma hayatı istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.