Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye Irak ile Petrol Sevkiyatında Anlaşamadı

Sekteye uğrayan Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi petrolünün ihracatının tekrar sağlanması meselesini konuşan bakanlar anlaşma sağlayamadı. Detaylar haberde…
Türkiye Irak ile Petrol Sevkiyatında Anlaşamadı
Yorum

Türkiye’ye gelen Irak Petrol Bakanı Hayyan Abdulgani, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Ankara’da görüştü. İki bakanın görüştüğü konu başlıklarını paylaşan İngiliz haber ajansı Reuters’ın aktardığına göre Uluslararası Tahkim Mahkemesi kararının ardından sekteye uğrayan Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) petrolünün ihracatı konusunda anlaşma sağlanamadı.

Irak Petrol Bakanlığı tarafından iki bakanın görüşmesine ilişkin yapılan yazılı açıklamada, IKBY petrol akışının tekrar sağlanması için kurulan temasların sonuçsuz kaldığı kaydedildi.

Ayrıca bakanların görüşmesinde Irak-Türk ortak ekonomi komitesinin gerçekleştireceği 19’uncu toplantının Irak’ın başkenti Bağdat’ta yapılmasına da karar verildiği açıklandı.

Bakım Çalışmaları Yüzünden Yeniden Akım Sağlanamıyor

Irak Petrol Bakanlığı’ndan bir yetkili, petrol akşının sağlanamamasına gerekçe olarak afet olaylarını gösterdi.

Buna göre Türkiye’de yaşanan depremler sonrası Ceyhan’daki boru hattı ve ham petrol depolarının zarar gördüğü ve hasarın onarılması için zamana ihtiyaç olduğu belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%