Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye ile İsrail Arasında Buzlar Eriyor mu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İsrail Başbakanı Yair Lapid, telefonda görüşme gerçekleştirdi. İkili arasında hangi konular ele alındı? İşte detaylar,
Türkiye ile İsrail Arasında Buzlar Eriyor mu?
Yorum

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Başbakanı Yair Lapid ile telefonda görüştü.

Görüşmede, Türkiye-İsrail ilişkileri ve bölgesel konular yer alırken merak konusu olan karşılıklı büyükelçi atama kararı da konuşuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki ülke arasında ilerleyen ilişkilerden ve İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile İsrail Başbakanı Yair Lapid’in Türkiye ziyareti esnasında bulunduğu temasların, mutabık kalınan kapsamda ilerlemesinden memnuniyet duyduğunu belirtti.

“Adımlar En Kısa Sürede Atılacak”

Erdoğan, karşılıklı büyükelçi atama kararını hatırlatarak yeni büyükelçinin atanması konusunda gerekli adımların en kısa sürede atılacağını duyurdu.

Söz konusu ilişkilerin geleceği hakkında önerilerde de bulundu. Türkiye ile İsrail arasında, iş birliği ve diyaloğun, sürdürülebilir bir zeminde, karşılıklı hassasiyetlere dayanan saygı çerçevesinde geliştirilmesini desteklediğini aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu