Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye ile Irak Görüşmesinden Yakın İşbirliği Mesajı Çıktı

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani ile görüşmesine ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Detaylar haberde...
Türkiye ile Irak Görüşmesinden Yakın İşbirliği Mesajı Çıktı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, iş dünyası çatı kuruluşlarının temsilcileriyle birlikte Irak’a yaptığı ziyaret ve Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani ile görüşmesine dair detayları açıkladı. Bakan Bolat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda görüşme kapsamında bölge için stratejik önemde olan Kalkınma Yolu Projesi bağlamında yakın işbirliği içinde çalışmayı istediklerini, başta müteahhitlik olmak üzere Irak’ın gelişimine katkı sağlayacak tüm projelerde firmalarımızın aktif rol oynamaya hazır olduğunu söylediklerini aktardı.

“Sayın Başbakanın çalışma izinleri, vizeler, bankacılık, sınır kapıları ve ithalat uygulamaları dahil firmalarımızın ticaret ve yatırım süreçlerine ilişkin her konuda kolaylaştırıcı adımları hayata geçirmek üzere kararlılığı bizleri son derece memnun etti.” diyen Bolat, firmalara gösterdikleri güvenden dolayı da teşekkürlerini iletti.

Irak ziyareti sırasında heyetiyle birlikte Irak Cumhurbaşkanı Abdul Latif Rashid tarafından kabul edildiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Rashid’in Irak’ın imar ve ihyasında önemli rol oynayan firmaları Irak’ın yeni projelerinde görmek istediklerini, Türkiye’nin Irak’ın en önemli ortaklarından olduğunu belirttiğini aktardı.

Ziyaret esnasında Türkiye’nin Irak ile olan ticaretini çeşitlendirmek ve artırmak, müteahhitlik projelerinde firmalarımızın daha fazla yer almasını sağlamak gibi konuları öncelikli olarak ilettiklerini anlattı.

GCM Yatırım Banner

Irak Ticaret Bakanı Atir Davut Selman ile de bir araya geldiklerini söyleyen Bolat, “Ticaret hacmimizi daha da artırmaya ve firmalarımızın karşılaştığı sorulanlara çözüm üretmeye yönelik planlı bir çalışma yürütmek ve özel sektörlerimizi daha yakın diyaloğa teşvik etme konularında mutabık kaldık.” dedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.