Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye Gaz Merkezi Olacak mı? Putin’den Açıklama Geldi

Vladimir Putin, katıldığı bir programda yaptığı açıklamalarda Türkiye’nin doğalgaz merkezi olması konusunda herkesin ilgili olduğunu söyledi. İşte detaylar;
Türkiye Gaz Merkezi Olacak mı? Putin’den Açıklama Geldi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Enerji Haftası programında enerji sektörüne yönelik değerlendirmelerini paylaştı. Rus uzmanların yurtdışında nükleer enerji konusunda 22 adet güç ünitesinin inşasını yürüttüğünü ve bunu pazardaki payın yüzde 80’ine karşılık geldiğini açıkladı.

Mersin’de Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde çalışmaların devam ettiğini belirten Putin, uzmanların santralin tüm yaşam döngüsünü yöneteceğini söyledi.

Batılı ülkelerin küresel enerji anlamında kargaşaya sebep olduğunun altını çizdi ve bu durumu sorumluluk sahibi aktörlerin çözebileceğini aktardı. Avrupa’nın enerji politikasını eleştirdi ve Rusya’nın enerji kaynaklarını kullanmaktan fiili olarak vazgeçtiklerini dile getirdi.

“Türkiye’ye Herkes İlgi Duyuyor”

Son yıllarda sıklıkla gündeme getirilen Türkiye’nin doğalgaz merkezi olma durumuna yönelik düşüncelerini paylaşan Putin, Türkiye’de öncelikle Avrupa kıtasına yönelik doğalgaz ticareti için elektronik bir platform oluşturulmasından bahsettiklerini açıkladı. Söz konusu projeye Türkiye’nin, Rusya’nın ve Avrupa kıtasında kendi kaynaklarını almak isteyen herkesin ilgi duyduğunu paylaştı.

Türkiye’de transfer merkezinin kurulmasında herhangi bir sorun görmediklerini, proje ilerledikçe ilgi duyan başka ülkelerin de sürece dahil olabileceğini sözlerine ekledi.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu