Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye Finans İlk Çeyrekte 1,6 Milyar TL Kâr Etti

Türkiye Finans Katılım Bankası'nın kârı bu yıl ilk çeyrekte yüzde 124 arttı. Detaylar haberde..
Türkiye Finans İlk Çeyrekte 1,6 Milyar TL Kâr Etti
YAYINLANMA ZAMANI

Türkiye Finans Katılım Bankası, 2023 ilk çeyrek kârını açıkladı. Bankanın kârı söz konusu dönemde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 124 arttı. Rakam 1,6 milyar TL’ye ulaştı.

Banka tarafından yapılan açıklamada yılın ilk çeyreğinde milli ekonomiye toplamda 117,2 milyar TL’lik katkı sağlandı. Bunun 94,9 milyar TL’si nakdi, 22,3 milyar TL’si gayri nakdi oldu.

Türkiye Finans, fon kaynağını genişlettiğini açıkladı. Buna göre bankanın topladığı fonlar geçen yıl sonuna göre yüzde 14 arttı. Rakam 117,5 milyar TL’ye ulaştı. Bunun yanında yasal öz kaynaklar geçen yıl sonuna göre yüzde 10 artarak 18 milyar TL’ye yükseldi.

“Üretim ve İstihdamı Desteklemeye Devam Edeceğiz”

Bunun yanında Sermaye yeterlilik rasyosu yüzde 19,64 olarak gerçekleşti. Ocak-mart döneminde 1,6 milyar TL’lik kâr elde etti.

Konuya dair değerlendirmede bulunan Türkiye Finans Genel Müdürü Murat Akşam, Kahramanmaraş merkezli depremlerin getirdiği sorunların aşılacağını belirterek, kesintiye uğrayan üretimi ve istihdamı desteklemeye devam edeceklerini kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Müşterilerin ihtiyaçlarına kolaylıkla ulaşabileceği bir kurum olduklarını belirterek, Türkiye Finans Mobil Şube, İnternet ve Sanal Şube’den finansman ihtiyacı ve birikimlerin değerlendirilmesine yönelik talepleri karşıladıklarını bildirdi.

Türkiye Finans Genel Müdürü: “Sektörümüzde giderek artan rekabetteki yerimizi; iş birliklerimiz, dijital teknolojilere yatırımlarımız, yenilikçi ürünlerimiz ve müşteri deneyimini mükemmelleştirme çalışmalarımızla güçlendirmeye devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın