Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye Ekosistemi 1 Trilyon Dolarlık Yatırım Çekmeye Hazır

Colendi'nin öncü ismi Bülent Tekmen, Türkiye'nin gelecek 10 yılda 1 trilyon dolarlık yatırım çekebileceğine ilişkin görüşlerini aktardı. İşte detaylar;
Türkiye Ekosistemi 1 Trilyon Dolarlık Yatırım Çekmeye Hazır
HABER GİRİŞ

Colendi’nin Kurucu Ortağı ve CEO’su Bülent Tekmen, bu hafta Bloomberg HT’nin Yatırım Vizyonu’na konuk olarak açıklamalarda bulundu. Finansal teknolojinin dünyanın kâr üreten en büyük sektörlerinden biri olduğuna vurguda bulundu.

Yılda 6,5 trilyon dolarlık bir kâr potansiyelini barındıran bankacılık hizmetleri, finansal servisler ve genel olarak finans sektörünün veri ve yapay zeka ile geliştirilebilecek ürünlerin merkezinde bulunduğuna dikkat çekti.

Dünyanın merkezinde veriyle, yapay zeka ile geliştirilebilecek ürünler ve servislerin devreye girebileceğini öngörerek, son kullanıcıya en etkili şekilde fayda sağlayan şirketlerin öne çıkacağını ifade etti.

Türkiye’nin dünyanın en iyi bankacılık altyapılarına ve en güçlü teknolojileri üretebilen şirketlere sahip olduğunu belirtirken, bu alanda fark yaratmanın önemine işaret etti. Söz konusu teknolojilerin hepsinde Türkiye’nin, dünya markaları çıkarması gerektiğini belirtti.

Başarı Girişimciler Pes Etmeyenlerdir

Girişimciliğin önemine de vurguda bulunan Tekmen, başarılı girişimcilerin pes etmeyenler olduğunu kaydetti. Bu noktaya gelmek için binlerce görüşme yapmanın ve çoğunlukla reddedilmeye alışmanın kaçınılmaz olduğunu paylaştı.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’nin dünya çapında agresif bir girişimcilik ekosistemine sahip olduğunu ifade eden Tekmen, ülkenin gelecek 10 yılda 1 trilyon dolarlık yatırım çekebilecek en değerli ekosistemlerden biri olacağına inandığını dile getirdi.

Yabancı yatırımcı ilgisinin artarak devam edeceğini savunarak, yapay zeka konusunda da değerlendirmelerde bulundu.

Yapay zekanın doğru konumlandırıldığında dünyayı büyük ölçüde değiştireceğini söyleyerek, etkili kullanımla dünyanın farklı bir boyuta evirileceğini vurguladı.

“Yapay zekayı doğru konumlandırdığınızda yeni dünya çok başka olacaktır.” ifadelerini kullanan Tekmen, yakın gelecekte Türkiye’den birçok başarılı girişimcilik öyküsü duyulacağına inandığını iletti.

Ülkenin girişimcilik ruhunun dünya çapında dikkat çekici olduğunu ve yabancı yatırımcı ilgisinin artarak devam edeceğini öngördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.