Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye, Bulgaristan Vatandaşlarına Vize Muafiyeti Verdi

Resmi Gazete'de yer alan karara göre Türkiye’ye gelen Bulgaristan vatandaşlarına 90 günlük vize muafiyeti sağlanacak. Ayrıntılar haberde;
Türkiye, Bulgaristan Vatandaşlarına Vize Muafiyeti Verdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bugün Resmi Gazete‘de Cumhurbaşkanı imzasıyla yayımlanan kararda Bulgaristan vatandaşlarına vize muafiyeti getirildi.

Karara göre Türkiye, Bulgaristan vatandaşlarının Türkiye’ye seyahati ve transit geçişlerinde kısmi vize muafiyeti sağlayacak.

Bulgaristan vatandaşlarının turistik amaçlı seyahatlerinde ve transit geçişlerinde Türkiye’ye yapacakları her 180 gün içinde en fazla 90 gün kalış süreli vize muafiyeti sağlanacak.

Kur Farkı Sonrası Bulgaristan’dan Türkiye’ye Akın Olmuştu

Son bir yıllık süreçte Türk lirasının Bulgar levası karşısında değer kaybetmesiyle birlikte Bulgaristan’dan Türkiye’ye yüksek çaplı ziyaretçi girişi oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayımlanan son verilerde Ocak-Mayıs döneminde Türkiye’yi ziyaret eden Bulgaristan vatandaşı sayısı 944 bin 366 olarak kayda geçti.

GCM Yatırım Banner

Aynı dönemde Türkiye’ye gelen ziyaretçi grubun yüzde 8,3’ünü Bulgaristan’dan gelen ziyaretçiler oluşturdu.

Son 1 yılda TL Bulgar levası karşısında yaklaşık yüzde 80 değer kaybına uğradı. Bugün itibarıyla 1 Bulgar levası 9,27 Türk lirası seviyesinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.