Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye Ağlarken Onlar Fırsatçılık Yaptı! Para Cezası Verildi

Yüzyılın en büyük depremi olarak nitelendiren ve Türkiye’yi alarma geçiren deprem sürecinde fahiş fiyat uygulayanlara 85 milyon TL para cezası verildi.
Türkiye Ağlarken Onlar Fırsatçılık Yaptı! Para Cezası Verildi
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli birçok ili ciddi şekilde etkileyen, milyonlarca insanın zor bir süreç yaşadığı dönemde fırsatçılık yapanlarla ilgili denetimler sürüyor. Ticaret Bakanlığı, vatandaşlardan gelen ihbarlar üzerine fahiş fiyat uygulayan 353 firmaya 85 milyon lira para cezasının uygulandığını duyurdu.

Bakanlık, perakende satış noktaları dahil olmak üzere elektronik ticaret pazar yerlerinde bu ürünlerin satışını gerçekleştiren işletmelere denetim yaptı.

Tespitler ve incelemeler kapsamında Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu toplantısı neticesinde fahiş fiyat uyguladığı anlaşılan 353 firmaya toplam 84 milyon 975 bin lira para cezası uygulanması kararlaştırıldı.

Gün içinde Rönesans Rezidans’ın müteahhitinin de paralarla birlikte kaçmaya çalışırken yakalandığı açıklanmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın