Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Turkish Cargo ile TİM Arasındaki Anlaşma Yenilendi

THY hava kargo markası Turkish Cargo ile TİM arasında dördüncü kez iş birliği protokolü imzalandı. Yenilenen anlaşma ile indirimli kampanyaya devam denildi.
Turkish Cargo ile TİM Arasındaki Anlaşma Yenilendi
HABER GİRİŞ

Türk Hava Yolları’nın (THY) hava kargo markası Turkish Cargo ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) arasındaki indirimli kargo taşımacılığına yönelik iş birliği anlaşmasının devamı geldi. THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat ile TİM Başkanı Mustafa Gültepe daha önce yapılan anlaşmanın yenilenmesi için el sıkıştı.

Anlaşmanın yenilenmesiyle Turkish Cargo, ülkede üretilen ürünleri 30 ülkedeki 42 destinasyona yüzde 25’e kadar indirimli taşımaya devam edecek. İndirim kampanyası 16 Ekim 2023 tarihinde başlayacak ve 31 Ocak 2024 tarihine kadar sürecek.

Anlaşmaya dair görüş bildiren THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Bolat, “İlk üç kampanyada 7 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirerek, Türkiye’nin dış ticaretine önemli bir fayda sağlamıştık. Yeni kampanyamızda ise Türk ihracatçısı açısından stratejik öneme sahip 42 destinasyonda indirimli olarak kullanılmak üzere 20 bin tonluk bir kapasite sunuyoruz. Bu iş birliğimizin, ülkemizin ihracat seferberliğine büyük bir ivme kazandıracağına inanıyoruz” dedi.

TİM Başkanı Gültepe ise “Bugün, Türk Hava Yolları ile dördüncü kez iş birliği protokolü imzalamak için bir aradayız. Biz bu yola, ‘Türkiye ihracatla, Türk Hava Yolları’nın kanatlarında yükselecek’ diyerek çıkmıştık. Çok şükür ihracatımız artarken, hava yolu taşımacılığımız da bu yükü kolaylıkla sırtladı. Bu yıl geride bıraktığımız 9 ayda hava kargo ile 143 bin tonluk ihracat gerçekleştirdik. İnşallah, bu yeni protokolle hava yoluyla taşımacılığın payını daha da artıracağız’’ diye ifade kullandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.