Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Turkcell’in Yeni Genel Müdürü Bülent Aksu Oldu

Türkiye merkezli teknolojik iletişim operatör şirketi olan Turkcell, üst düzey yönetici değişikliklerini duyurdu. İşte detaylar;
Turkcell’in Yeni Genel Müdürü Bülent Aksu Oldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Turkcell İletişim Hizmetleri (TCELL), düzenlediği Olağan Genel Kurulun ardından üst yönetimde bazı değişikliklere gitti. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan duyuruda Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi olan Şenol Kazancı’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandığı belirtildi.

2020’nin Mart ayından bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde olan Bülent Aksu ise yeni Genel Müdür olarak göreve başladı.

Şenol Kazancı ve Bülent Aksu Kimdir?

İstanbul Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Şenol Kazancı, iş hayatına Kuveyt Türk A.Ş Teftiş Kurulu’nda müfettiş olarak başladı. Sonraki yıllarda TVNET Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, Çalık Holding gibi görevleri üstlendi.

Genel müdür olarak atanan Bülent Aksu ise telekom, enerji, petrokimya, tekstil ve denetim gibi sektörlerde finans, vergi ve yönetim alanlarında yaklaşık 30 yıllık bir tecrübeye sahip. Çalık Holding ve Akfel Grup’ta görev aldıktan sonra SOCAER iştiraki olan Petkim ve Star Rafineri’de CFO sorumluluğunu üstlenen Aksu, yerel ve uluslararası piyasalarda finansal işlemleri başarıyla yürüttü.

2018 – 2021 yılları arasında Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Bakan Yardımcısı, 2018 – 2019 arasında Türk Telekomünikasyon A.Ş’de Yönetim Kurulu Üyesi, Türk Eximbank’ta Yönetim Kurulu Başkanı, Asya Kalkınma Bankası ve Afrika Kalkınma Bankası’nda Guvernör, Dünya Bankası (WB), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Asya Altyapı Yatırım Bankası (AIIB) nezdinde Guvernör Vekili olarak ve İslam Kalkınma Bankası nezdinde İcra Direktörleri üyesi olarak görev aldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.