Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Turkcell’den Ultia Platformu’nun Satışına Dair Açıklama

Turkcell, Ultia Platformu'nun tüm fikri mülkiyet haklarının, Ultia Teknoloji Yazılım ve Uygulama Geliştirme Ticaret A.Ş.'ye satışının tamamlandığını duyurdu.
Turkcell’den Ultia Platformu’nun Satışına Dair Açıklama
Son Güncelleme: 
Yorum

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. yüzde 100 bağlı ortaklığı Turkcell Teknoloji Araştırma ve Geliştirme A.Ş. bünyesinde bulunan Ultia Platformu’nun tüm fikri mülkiyet haklarının satışına dair verilen kararı 17 Şubat 2023 tarihli özel durum açıklamasında duyurmuştu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) bugün yapılan açıklamada ise Ultia Platformu’nun Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş. Turkcell Yeni Teknolojiler Girişim Sermayesi Yatırım Fonu tarafından kurulan Ultia Teknoloji Yazılım ve Uygulama Geliştirme Ticaret A.Ş.’ye satışı 30 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirildiği duyuruldu.

Satış işleminin Sermaye Piyasası Kurulu lisanslı bir değerleme şirketi tarafından belirlenen değerden az olmayacak şekilde 40,3 milyon TL+KDV bedel karşılığında yapıldığı açıklandı.

Turkcell Hisseleri Yüzde 3 Primli Seyrediyor

Turkcell Hisse Yuzde 3 Artis
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yurt içi piyasalarındaki genel olumlu havanın etkisiyle haftaya alıcılı başlayan Turkcell hisselerinde (TCELL) yukarı yönlü hareket sürüyor.

Son kapanışını 36,3 liradan yapan hisseler, bu sabah 37,14 liradan açılış yaptı. Gün içinde kaydettiği en düşük fiyat 37,02, en yüksek 37,98 oldu.

Hisseler saat 14.21’de yüzde 2,87 değer kazancıyla 37,34’ten işlem görüyor. Dönemsel değişimlerine bakıldığında haftalık bazda yüzde 5,75, aylık yüzde 5,80 ve yıllık yüzde 134 oranında yükseldi.

Fiyatların yıllık süreçte kaydettiği en düşük fiyat 30,2, en yüksek 43,36 oldu. Hissede teknik açıdan 36,92 – 36,48 seviyeleri destek, 37,86 – 38,40 seviyeleri direnç noktaları olarak izleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu