Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Turkcell Ukrayna’daki Varlıkların Satışı Hakkında Açıklama Yaptı

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş, Ukrayna'daki varlıkların satışı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Turkcell Ukrayna’daki Varlıkların Satışı Hakkında Açıklama Yaptı
HABER GİRİŞ

Telekom şirketi Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden medyada çıkan haberler ile ilgili açıklamada bulundu.

Şirket, bazı medya kanallarında Ukrayna’da faaliyet gösteren bağlı ortaklıklarının satış süreci ile ilgili haberler yer aldığını duyurdu.

Açıklamaya göre Lifecell LLC, LLC Global Bilgi ve LLC Ukrtower’ın satışına yönelik sürecin yasal izinlerin alınmasının ardından tamamlanması bekleniyor.

Şirket, satış işleminin kapanış tarihinde esas alınacak şirket değerinin 525 milyon dolar olduğunu aktardı. Kapanış sonrası nakit ve borçlar dahil olmak üzere yapılacak düzeltmeler çerçevesinde nihai satış bedelinin belirleneceğini bildirdi.

Turkcell, satış bedeli hususunun karar tarihi itibarıyla belirsizlik taşıdığını aktardı.

GCM Yatırım Banner

Konunun yatırımcıların yatırım kararını ve pay değerini etkileyebilecek nitelikte olduğundan, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) Özel Durumlar Tebliği’nin 6’ncı maddesi kapsamında satış bedeli hususu ile ilgili açıklamanın ertelenmesine karar verildiği bildirildi.

Turkcell’in borsada işlem gören hisseleri (TCELL) yazım sırasında 69,25 TL’den işlem görüyor. Hisseler aylık bazda yüzde 24,42, yıllık yüzde 87,02, haftalık yüzde 8,05 kazandırdı

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın