Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sert Satış Yaşanan Turkcell Hisselerinde Haftalık Kayıp %11’i Geçti

Turkcell hisseleri öğleden sonra gerçekleşen sert düşüşün ardından devre kesiciye girerken, yılı ılımlı artıda bitirmeye yöneldi.
Sert Satış Yaşanan Turkcell Hisselerinde Haftalık Kayıp %11’i Geçti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ORD (TCELL) hisselerinde günün ikinci yarısında gerçekleşen sert düşüşün ardından, saat 15.08’de devre kesici uygulaması başladı. Tek fiyattan emir toplama işleminin gerçekleştiği hisseler, saat 16.16’da %2,28 değer kaybıyla, 18,89 liradan fiyatlanıyor.

Turkcell hisseleri günün ilk yarısında alıcılı seyrettikten sonra kazancını vermeye başladı.
Turkcell Hisseleri %2,38  Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Cuma günü 19,33 TL’den kapanan şirket hisseleri yeni haftaya 19,47 seviyesinden başladı. Saat 10.45’te 19,68 TL ile günün en yüksek seviyesini kaydetti. Bunun üzerinde kalıcılık sağlayamayan hisseler sakin bir düşüş sergileyerek ilk yarıyı 19,20 civarından tamamladı.

Öğleden sonraki işlemlerde keskin düşüşe geçen hisseler saat 15.05’te 18,5 liraya kadar indi. Bunun ardından ise devre kesici uygulaması çalıştı. Hisseler 17 Aralık işlemlerinde 24,02 TL’ye çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü.

Yurt içi piyasalarında gerçekleşen satış baskısı Turkcell hisselerine de yansırken geçtiğimiz Çarşamba günü 17,29 ile son bir haftanın en düşüğü kaydedildi. Aynı zamanda aylık dönemin de en düşük fiyatını işaret ediyor.

Haftalık bazda yatırımcısına %11,6 oranında kaybettiren hisseler aylık %2,28 artıda tutunuyor. Yıllık getirisi ise %26,44 ile sınırlı düzeyde oldu.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Ziraat Yatırım, 50 milyon Euro tutarlı Sürdürülebilirlik Endeksli Kredinin Mayıs 2022 olan vadesinin Aralık 2026’ya uzatılmasının ve ek 20 milyon Euro’luk finansman sağlanmasının hisseler üzerinde nötr etki yaratacağını belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.