Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Turkcell Hisse Senedi Fiyatı 21,52 TL ile Tarihi Zirveyi Gördü

Turkcell hisseleri %4’ten fazla günlük artışla rekor kırarken, aylık getirisi %23’ü geçti.
Turkcell Hisse Senedi Fiyatı 21,52 TL ile Tarihi Zirveyi Gördü
Son Güncelleme: 
Yorum

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ORD (TCELL) hisseleri bugünkü işlemlerde %4’ten fazla yükselerek tavan fiyata ulaştı. Hisseler saat 16.05’te 21,52 lirayı kaydederek, tüm zamanların zirvesini tazeledi. Devamında kazançlı seyrini sürdürüyor.

Turkcell hisseleri, saat 16.36 itibarıyla %3,39 alıcılı fiyatlanıyor.
Turkcell Hisse 21,36 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

21,36 liradan işlem gören hisseler güne 21,00 ile 20,64 olan son kapanışın üzerinden başladı. Açılışta belirgin bir yükseliş gösterip, günün devamında kazancını korudu.

Hisselerin haftalık bazda gösterdiği artış oranı, bugün gerçekleşen sıçramanın ardından %3’ü geçti. Bir ayın en düşüğü 17,11 olurken, toplam değişimi %23 artışı işaret etti. Turkcell hisseleri yıllık dönemde ise %48’e yakın prim yaptı.

Şirket dün analist ve yatırımcı toplantısı sunumunu kamuoyu ile paylaşmıştı. Açıklamada enflasyonun üzerinde reel büyüme hedefi belirledikleri söylenirken, harcama ve yatırım kısmında dövizin payına dikkat çekildi. Türkiye operasyonlarının %3’ünün döviz gelirine sahip olduğu, sermaye harcamalarının ise %75’nin döviz cinsinden olduğu belirtildi.

Şirket 2021’in ilk 9 ayında yıllık %21,2 büyümeyle 25,7 milyon TL gelir, 10,8 milyon TL FAVÖK, 3,6 milyon TL net kar bildirdi. Söz konusu dönemde 2,5 milyon yeni abone edinirken, bunların 2,2 milyonu mobil, 174 bini sabit genişbant ve 141 bini TV kullanıcılarını kapsıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu