Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Turkcell Dev Kredi Anlaşmasını Duyurdu!

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., KAP üzerinden 300 milyon euroluk kredi anlaşmasına yönelik açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Turkcell Dev Kredi Anlaşmasını Duyurdu!
HABER GİRİŞ

Borsada işlem gören hisseleri son 3 aydır yükseliş seyrinde olan Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden uzun vadeli kredi kullanımı hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, China Development Bank (“CDB”) ile altyapı yatırımlarının finansmanı amacıyla 300 milyon euro tutarı karşılığına kadar Çin Yuan’ı cinsinden kullanılabilecek kredi anlaşması için bağlayıcı olmayan ön protokolün imzalandığını duyurdu.

Kredi vadesinin 10 yıl olduğu not edildi. Bunun yanında ilk 3 yılın anapara geri ödemesiz olduğu aktarıldı.

3 yıllık geri ödemesiz dönem sonrasındaki 7 yıl içerisinde yılda iki defa (Nisan ve Ekim aylarında) olmak üzere anapara geri ödemesi yapılacağı not edildi. Kredinin yıllık faiz oranın sabit yüzde 4,98 olduğu aktarıldı.

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

GCM Yatırım Banner

“Söz konusu bilgiler CDB ile yapılmış olan ön protokolde yer almakta olup, anlaşma aşamasında bilgilendirmeler kamu ile tam ve zamanlı olarak yapılacaktır.”

Şirketin hisseleri güne yükseliş (TCELL) seyrinde başladı. Hisseler 91,25 TL’den açılışı yaptı. Günlük bazda yüzde 0,5 düşüşte olan hisseler yazım sırasında 90,35 TL’den işlem gördü. Hisseler yıllık bazda yüzde 180,8, aylık bazda yüzde 14,03 kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.