Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Turkcell BDDK’ya Başvurdu: Dijital Banka Geliyor!

Turkcell, 1 milyon liralık başlangıç sermayesi ile dijital banka kuruyor. BDDK başvurusu bugün yapılırken detaylar haberde;
Turkcell BDDK’ya Başvurdu: Dijital Banka Geliyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Turkcell İletişim Hizmetleri Anonim Şirketi (A.Ş.) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) dijital banka kuruluşuna ilişkin açıklamada bulundu. KAP bildirimine göre Türkcell, dijital banka şirketinin kuruluş izni için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) bugün başvuruda bulundu.

Kurulacak şirketin başlangıç sermayesi 1 milyon TL olarak belirtildi.

Bugünkü başvurunun onaylanmasından sonra gerekli altyapı ve organizasyonun tamamlanması ile BDDK’ya faaliyet izni için başvurulacağı söylendi. Bu iznin temin edilmesi halinde şirketin faaliyete başlayacağı eklendi.

Turkcell’in dijital bankasının bireysel ve kobi segmentlerinde müşterilere hizmet sunacağı verilen bilgiler arasında yer aldı.

Şirketin yüzde 99,96’sına,bağlı ortaklıklardan Turkcell Finansman Anonim Şirketi’nin sahip olacağı aktarıldı.

Turktell Bilişim Servisleri A.Ş., Turkcell Satış ve Dijital İş Servisleri A.Ş., Turkcell Teknoloji Araştırma ve Geliştirme A.Ş. ve Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş. ise ayrı ayrı yüzde 0,01’ine sahip olacak.

Bu arada Turkcell hisselerindeki duruma bakıldığında başlattığı düşük seyri sürdürdüğü gözlemleniyor. Borsa İstanbul’daki BDDK etkisinin yarattığı negatif seyre paralel güne düşük başlayan TCELL hisseleri, yazıma kadar 17,18-17,68 lira aralığında hareket etti.

Geçen sene Aralık’taki 24 liralık rekordan uzak hareket eden TCELL, haftalık yüzde 2, aylık yüzde 8,5 civarında ekside duruyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu