Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Turkcell 4Ç22 Bilançosu Açıklandı! Net Kâr Yüzde 120 Arttı

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler KAP üzerinden bilançolarını açıklamaya devam ediyor. TCELL’in bilançosu nasıl geldi? İşte detaylar;
Turkcell 4Ç22 Bilançosu Açıklandı! Net Kâr Yüzde 120 Arttı
Yorum

TCELL koduyla faaliyet gösteren ve Türkiye’nin önde gelen operatörlerinden olan Turkcell İletişim Hizmetleri, 2022 yılına yönelik finansal raporunu paylaştı. Şirketin net karı yüzde 120 yükselerek 5 milyar TL’den 11 milyar TL’ye yükseldi. TCELL’in esas faaliyet karı 14,4 milyar TL’den 19,6 milyar TL’ye çıktı.

Şirketin satış gelirleri yüzde 49 oranında yükselerek 52,1 milyar TL seviyesinde oldu. Brüt kar yüzde 60 artış göstererek 10,6 milyar TL’den 17 milyar TL’ye yükseldi.

Turkcell İletişim Hizmetleri’nin KAP üzerinden paylaştığı verilere göre duran varlıklar 54,4 milyar TL seviyesinde olurken FAVÖK’ü de yüzde 45 arttı. FAVÖK 22 milyar TL olarak gerçekleşti.

Öz kaynaklar ise yüzde 21 artışla 30,8 milyar TL oldu. TCELL, günlük yüzde 0,3 kayıpla kapanışını 33,7 TL’den yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu